18 Şubat 2020 Salı

Ağadere’yi artık su basmayacak

Ağadere’yi artık su basmayacak

Körfez Ağadere Caddesi’nde yağan yoğun yağmurlar sonrasında su basan ve en son yağışta da lağım patlaması sonucu zor anlar yaşandıktan sonra kalıcı önlem alınmaya başladı

11 Eylül 2019 Çarşamba 15:31 Güncel

Kocaeli Büyükşehir ve Körfez Belediyesi eski meclis üyesi ve grup sözcüsü Vahit Eryılmaz, görev yaptığı dönemde gündeme taşıdığı konuyu takip ederek, İSU Şube Müdürü Alper Engin’le yeniden buluştu ve başlayan çalışmaları inceledi. Alper Engin, çalışmalar hakkında bilgi vererek, Ağadere Caddesi alt girişine boydan boya mazgal konulacağını söyledi. Engin, bu şekilde yukardan gelen suların rahatlıkla atık su kanalına gireceğini ve caddenin suyla dolmayacağını söyledi.

YAKINDAN TAKİP EDİYORUM

Konu hakkında bilgi alan Vahit Eryılmaz, vatandaşların şikayetlerini yetkililere ilettiğini ifade ederek, “Daha önce de bu konu hakkında önerilerimiz olmuştu. Bu nedenle yapılan çalışmaları yakından takip ediyorum. Amaç, Körfez halkının en iyi hizmeti alması ve bundan sonra yağışlarda aynı sorunların yaşanmaması” dedi.

1 GÜNDE TAMAMLANACAK

Alper Engin, mazgal koyma çalışmasının bir günde tamamlanacağını sonra caddenin trafiğe yine açılacağını ifade ederek, “Benzeri çalışmaları gereken yerlerde de yapacağız. Viyadük altında da Kuzey çıkışında bir mazgal ekleme yapacağız ve ayrıca genişletme yapılan bölümde de eğim düzeltmesi ile su birikmesinin önüne geçeceğiz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Körfezli kadınlar kooperatifleşiyor

Körfezli kadınlar kooperatifleşiyor