05 Ağustos 2020 Çarşamba

Akar: Bayram huzur ve barış getirsin

Akar: Bayram huzur ve barış getirsin

TBMM Başkan Vekili CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kurban Bayramı doyasıyla bir mesaj yayınladı

30 Temmuz 2020 Perşembe 11:23 Güncel

TBMM Başkan Vekili CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kurban Bayramı doyasıyla bir mesaj yayınladı. Akar’ın mesajı şöyle: ‘’Bayram coşkudur, bayram sevgidir, bayram saygıdır, bayram hatırlanmaktır, bayram kin tutmamaktır, bayram affetmektir, bayram el uzatmaktır. Bayramlar, torunlardan dedelere, babaannelere, anneannelere; annelere babalara, akrabalarımızdan komşularımıza, ihtiyaç sahiplerine kadar uzanan kocaman bir beraberliktir.

SOSYAL MESAFEYE DİKKAT

Bayramlar; toplumca yaşadığımız acılarımızın, kırgınlıklarımızın son bulması için hepimize bir nebzede olsa umut vermektedir. Ancak dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle Ramazan Bayramında da 83 Milyon olarak fedakarlık yaptığımız gibi kalabalık ziyaretlerin olmadığı, sosyal mesafeye dikkat ettiğimiz, birbirimizden uzak ama kalplerimizin bir olduğu bir Kurban Bayramı kutlayacağız. Bu süreçte gece gündüz demeden bu hastalıkla mücadele eden, ailelerinden uzak kalarak hastaları için kendi hayatlarını tehlikeye atan ve maalesef kaybettiğimiz doktorlarımız, sağlık çalışanlarımız ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum.

BARIŞ VE HUZUR GETİRSİN

Yine, Vatanı, Devleti ve Milleti uğrunda yaşamlarını hiçe sayan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, ailelerine, sevdiklerine başsağlığı diliyorum. Gazilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle birlik ve beraberlik içinde yaşadığımız yarınlara olan inancımla, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, insanlarımızın güvenlik ve gelecek endişesi taşımadığı, savaşların son bulduğu, işsizliğin, yoksulluğun, baskıların ve yasakların olmadığı bir ülke özlemi ile Kurban Bayramı’nın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bayramda ulaşım ücretsiz

Bayramda ulaşım ücretsiz