27 Kasım 2020 Cuma

“Akciğer kanserinde bronkoskopi güvenli bir tanı yöntemidir”

“Akciğer kanserinde bronkoskopi güvenli bir tanı yöntemidir”

Konak Hastanesi Göğüs Cerrahisi Uzm. Op. Dr. Sertan Erdoğan akciğer kanseri başta olmak üzere birçok göğüs hastalıklarının tanısında kullanılan bronkoskopi yönteminin oldukça güvenli bir yöntem olduğunu söyledi

24 Eylül 2020 Perşembe 22:47 Güncel

Konak Hastanesi Göğüs Cerrahisi Uzm. Op. Dr. Sertan Erdoğan  akciğer kanseri  başta olmak üzere bir çok akciğer hastalığının tanısında kullanılan bronkoskopi yönteminin oldukça güvenli bir yöntem olduğunu söyledi. Erdoğan, bronkoskopi yöntemini şöyle tarifledi: “Hastaya zarar vermeden optik bir kabloyla burundan ve ağızdan girilerek ana hava yolu ve akciğer içindeki küçük hava yollarında ki problemler görüntüleniyor ve sorunun kaynağı saptanarak tedavi planlanıyor. İşlemi lokal anestezi ile birlikte yapıyoruz; dolayısıyla riski minimal düzeye indiriyoruz. Hastanemizde acil ve planlı olmak üzere her iki durumda da bronkoskopi işlemlerini kabul ediyoruz. Bronkoskopi işlemi yaş sınırlaması olmadan herkese uygulanabiliyor.”

BAŞARIYLA YAPILIYOR

Op Dr. Erdoğan son olarak şunları söyledi: ‘’Bronkoskopinin erken evrede akciğer kanserinin tanısının konulmasını sağlıyor ki bu hastalıkta erken tanı çok önemlidir. Kanser erken evrede tespit edildiğinde cerrahi ile başarılı sonuçlar alınmaktadır. Tanı ve ameliyat işlemlerimiz Konak Hastanesi bünyesinde başarılı olarak yapılmaktadır.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

26 ilde FETÖ operasyonu: Çok sayıda gözaltı

26 ilde FETÖ operasyonu: Çok sayıda gözaltı