06 Mart 2021 Cumartesi

Akpınar, Derinceli çiftçilerin su sorununu meclise taşıdı

Akpınar, Derinceli çiftçilerin su sorununu meclise taşıdı

Meclis toplantısında konuşan CHP’li Meclis Üyesi Erhan Akpınar, “Derinceli çiftçilerin su ihtiyacını karşılayan Tahtalı göletinin sulama kanalları kullanılmaz vaziyettedir. Kapalı sulama sistemi biran önce yapılmalı. Eğer bu uzayacaksa mevcut kanallar bahara kadar mutlaka onarılmalıdır” dedi

17 Aralık 2020 Perşembe 20:13 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Aralık ayı Meclis toplantısında konuşan CHP’li Meclis Üyesi Erhan Akpınar, Derinceli çiftçilerin sıkıntılarını dile getirdi. Pandemi sürecinin tarımın ne kadar önemli olduğunu vurgulayan Akpınar, “Covid bize kendimize yetmenin zorunluluğunu öğretti. Yerli üretimi destekleyeceğiz, yerli üretimi güçlendirmemiz lazım. Derince’nin köylerinde tarım işçilerinin ihtiyacını karşılayan Tahtalı göletinin sulama kanalları tahrip olmuştur ve kullanılmaz vaziyettedir. Kapalı sulama sistemi biran önce yapılmalıdır. Kapalı sulama sisteminin yapımı uzayacaksa, mevcut kanalların bahar aylarına kadar tamiratı yapılıp biran önce çözüm sağlanmalıdır.

DERE YATAĞI HAFRİYATLAR DOLDURULMUŞ

Diğer bir konu ise Derince Yenikent Mahallesi Araptepe bölgesinde Derince Belediyesi’nin kentsel dönüşüm alanının yanında bulunan dere yatakları ve yeşil alanlar, Zeki Aygün’ün talimatıyla kentsel dönüşüm yapan firma tarafından hafriyat alanına çevrilmiştir. Dere yataklarının hafriyatlar doldurulması nedeniyle arkada kalan evler su basması tehlikesiyle karşı karşıya gelebilir. Burada bir can kaybı olursa sorumlusu kim olacaktır.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Çakar: Köşkün, Ensar Vakfı’na verilmesi kente hakarettir!

Çakar: Köşkün, Ensar Vakfı’na verilmesi kente hakarettir!