27 Eylül 2020 Pazar

Alemdar'daki çalışmalarda sona doğru

Alemdar'daki çalışmalarda sona doğru

İzmit’in en işlek caddelerinden Alemdar Caddesi’nde gerçekleştirilen ve 4 Ağustos’ta başlayan çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı

14 Eylül 2020 Pazartesi 12:52 Güncel

Alemdar Caddesi’nde çalışmalar esnafın talebi doğrultusunda Kurban Bayramı sonrasında başlamıştı. Daha önce 45 gün olarak belirlenen süre bir ayda tamamlanmış, yol söz verilenden önce trafiğe açılarak, bölge esnafının mağduriyeti azaltılmıştı. Bu çalışmanın ardından Türk Telekom ekipleri de, kendi alanlarıyla ilgili düzenleme yapmıştı. İzmit’in en işlek noktalarından biri olan Alemdar Caddesi’nde çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı. Esnaf, tamamlanan çalışmaların ardından kaldırımları temizledi. İtfaiye ekiplerinin bir gecede yapması gereken temizlik işlerini kendilerinin yapması gerektiğini söyleyen esnaflar, “iş başa düştü” dedi.

“OTURACAK ALAN YOK”

Alemdar esnafının bir diğer sorunu ise caddenin batı yakasında bulunan ve vatandaşların zaman zaman oturduğu yerlerin daha düzenli hale getirilmesi. Esnaflar, vatandaşların alışverişlerini yaptıktan sonra dinlenmek için alanlarının olmadığını söyleydi. “Oturacak alan yok” diyen esnaflar, yetkililerin bir an önce konuya el atmasını istediklerini söyledi. Proje kapsamında toplam 350 metre yağmursuyu hattı, 500 metre kanalizasyon hattı, 290 metre ise içme suyu hattı yapıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

KOSKEM 2020 sezonunu kayıpsız kapattı

KOSKEM 2020 sezonunu kayıpsız kapattı