24 Kasım 2020 Salı

Ali Sağlık’ın oğluna büyük kıyak!

Ali Sağlık’ın oğluna büyük kıyak!

İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’ın oğlunun, Kandıra Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’nde işe alınarak memur yapıldığı ortaya çıktı

21 Ekim 2020 Çarşamba 16:23 Güncel

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Rektöre Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün oğlunun istisnai kadrodan memur yapılmak için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’nde işe başlatılması tartışmaları devam ederken buna benzer bir olayın daha yaşandığı ortaya çıktı. Bu sefer de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’ın oğlunun “arka kapı yöntemi”yle memur yapılması tepkilere neden oldu. İSU Genel Müdürlüğü’nde memurluk bekleyen çok sayıda sözleşmeli memur varken, Sağlık’ın oğlunun memur yapılması çalışanlar arasında rahatsızlık yarattı.

İHALE İŞLERİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’NDE

Alınan bilgilere göre Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’ın oğlu Oğuz Sağlık, Kandıra Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’nde işe başlatıldı. Daha önce İSU Genel Müdürlüğü’nde sözleşmeli memur olarak çalışan Oğuz Sağlık’ın asansör yöntemi kullanılarak Başkanın onayı ile Kandıra Beledisi Öze Kalem Müdürlüğü’nde göreve başlatılarak ardından da İSU’da memur yapıldığı ortaya çıktı. Oğuz Sağlık’ın halihazırda İSU Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Müdürlüğü İhale İşleri Şube Müdürlüğü gibi önemli bir departmanda görev yaptığı gelen bilgiler arasında.

SUİSTİMAL EDİLİYOR

Bilindiği üzere, yasal olarak belediye başkanlarının, görev yaptığı dönem boyunca 3 kişiyi özel kalem müdürlüğüne alarak memur kadrosuna geçirme hakkı bulunuyor. Bazı başkanlarının, ihtiyaca binaen bazı kişileri memur yapmak için kendilerine tanınan hakları suiistimal ederek, yetkilerini nüfuslu kişilerin yakınlarını memur yapmak için kullanması büyük rahatsızlık yaratıyor.
 

Ergün DEMİR

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Motosikletin çarptığı çocuk yaralandı

Motosikletin çarptığı çocuk yaralandı