21 Mayıs 2019 Salı

Ankara Katliamı'nda yaşamını yitirenler anıldı

Ankara Katliamı'nda yaşamını yitirenler anıldı

10 Ekim 2015’te Ankara Tren Garı’nda gerçekleştirilen katliamda hayatını kaybedenler anıldı

11 Ekim 2018 Perşembe 10:13 Güncel

10 Ekim 2015’te Emek, Demokrasi ve Barış şiarıyla Ankara’da yapılan mitinge bombalı saldırı düzenlenmişti. Gerçekleşen katliamda yüzlerce kişi hayatını kaybetmişti. Bugün hayatını kaybedenler için İzmit’te ortak anma çağrısı ile İzmit Sabri Yalım Parkı’nda yapıldı. Çok sayıda siyasi parti, sendika, oda ve dernek üyesinin katıldığı anma etkinliği patlamada hayatını kaybedenler anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Katliamda hayatını kaybedenlerin fotoğraflarının bulunduğu alana kurum temsilcilerinin kırmızı  karanfiller de bıraktı.

EN BÜYÜK EMANETLERİ

Anma programında açıklamalarda bulunan Eğitim Sen Şube Başkanı Hicran Turan, “Bundan üç yıl önce ülkemizin içinden geçtiği şiddet ve çatışma ortamının sona ermesi için Türkiye’nin dört bir yanından gelen on binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen Emek, Demokrasi ve Barış mitingimize savaştan beslenen karanlık odaklar katliamla cevap verdiler. Eşitlik, özgürlük, demokrasi ve barış mücadelesi yitirdiğimiz arkadaşlarımızın en büyük emanetidir. Bizler bugün kadar olduğu gibi bundan sonra da bu doğrultuda kararlı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

KORKMAZ TEDİK'İN BABASI KONUŞTU

Turan’ın ardından ise katliamda hayatını kaybeden Korkmaz Tedik’in babası Erdoğan Tedik, “Anaların gözyaşı dinsin çocuklar ölmesin diye Ankara’da on binler toplanmıştı. Ben de orada oğlum Korkmaz ile kızım ile katılmıştım. Barış için oradaydık ama ne yazık ki o gün hiçbir önlem alınmadı. 103 aile 500 yaralıyla büyük bir aile olduk. Adalet arayışımız ısrarla devam ediyor. Dayanışma içinde olduğumuz süre boyunca sadece IŞİD’li katiller değil onlara yol verenler de hesap verir” şeklinde konuştuz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ersoy Aslaunutmaz

11 Ekim 2018 Perşembe 14:34

Allah’tan rahmet diliyorum.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Evleri soyan hırsızlar serbest bırakıldı

Evleri soyan hırsızlar serbest bırakıldı