24 Ekim 2020 Cumartesi

Aşkaleliler yeni dernek binası istiyor

Aşkaleliler yeni dernek binası istiyor

Kocaeli Aşkaleliler’in 30 Ağustos’ta gerçekleştirilen kongresinde mevcut başkan Mahmut Atıcı’dan görevi devralan Zülküf Eta yeni yönetimi basına tanıttı

20 Eylül 2020 Pazar 14:05 Güncel

Kocaeli Aşkaleliler Derneği basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi. Programda 30 Ağustos’taki kongrede göreve gelen yeni yönetim basına ve kamuoyuna tanıtıldı.  Erenler Mahallesi’nde bulunan dernek binasında gerçekleştirilen kahvaltı programına mevcut başkan Zülküf Eta’nın yanı sıra derneğin bir önceki dönem başkanlarından Mahmut Atıcı ve dernek yöneticileri katıldı. Aşkaleliler gerçekleşen toplantıda yeni dernek binası istediklerini dile getirdiler

“KENDİ YAĞIMIZDA KAVRULDUK”

Erzurum Aşkaliler Derneği Başkanı Zülküf Eta yaptığı konuşmada, “Derneğimiz 1999’da kuruldu. O günden bugüne kadar derneğimiz kendi yağında kavrulmuştur. Derneğimiz herhangi bir kuruluştan yardım ve destek almamıştır. Dernek faaliyetlerimiz olmuştur. 250’ye yakın üyemiz vardır. Cenazelerimizde taziye yemekleri verildi, hasta ziyaretleri yapıldı. Düğün ve sünnet yapan dernek üyelerimize destek olduk. Bizler sosyal yardımlaşma derneğiyiz” dedi.

“ÖNCE VATAN”

“En büyük yapmak istediğimiz işlerden birisi gençlere burs vermektir” diyen Eta, “Kocaeli doyduğumuz şehirdir. Bu bizim için çok önemli. Biz diğer kurumlarla birlik içerisinde çalışmak istiyoruz. Kent Konseyi’ne, Genç Kocaelilier derneği gibi İzmit’i temsil eden kurumlara yönetici vermeye hazırız. Malum parti hariç tüm siyasi partilere kapımız açıktır. Biz hiçbir partiye yakın hareket etmedik. Dernek siyaset yapmaz diye bir mantığımız var. Bizim için önce vatan. Vatana hizmet eden herkesin başımızın üstünde yeri var” diye konuştu.

“VERDİKLERİ SÖZLERİ YERLERİNE GETİRSİNLER”

Başkan Zülküf Eta sözlerini, “Derneklerin belediyelerden beklentileri vardır. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve İzmit Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz. Verdikleri sözleri İnşallah yerlerine getirirler. İzmit Belediye Başkanımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımızı da ziyaret edeceğiz. İnşallah bizim de dernek binamız olur. Bize bir adım gelene biz 5 adım gideriz. Burası Kocaeli’ye ve Erzurumlulara hizmet etmek için vardır. Federasyonumuzla da diğer derneklerle de hiçbir sorunumuz yoktur. Erzurumlular olarak Kocaeli’deki nüfusumuzu kullanmak isteriz” diyerek sonlandırdı.

“HÜRRİYET SÖZÜNÜ TUTSUN”

Bir önceki dönem başkanı Mahmut Atıcı toplantıda yaptığı konuşmada, “Seçim döneminde İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet söz verdi. Halkın karşısında bir söz verildi. Size yer ayarlayalım dedi başkan. Aradan 1 yıl geçti Fatma Kaplan Hürriyet’ten hala ses çıkmıyor. Ben verilen sözü tutmasını bekliyorum” dedi. Dernek yöneticileri  Erenler Mahallesi ve Topçular civarında bir yer istediklerini ifade ederek, “15 Temmuz Şehitler Parkı’nın arkasında bir yer var. İsteğimiz burayı bedelsiz verilmesi yada uzun yıllar kiralanmasıdır” diye konuştular.

DERNEK YÖNETİMİ

Başkan: Zülküf Eta

Muhasip: Muhammet Öztürk

Başkan Yardımcısı: İbrahim Yalçın

Başkan Yardımcısı: Müjdat Tuaç

Başkan Yardımcısı: Abdullah Yakşi

STK’lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı: Murat Yaman

Medya ve Tanıtım Birim Başkanı: Yusuf Satık

Gençlik Kolları Başkanı: Muhammet Emin Ilgaz

Yönetim Kurulu Üyesi: Niyazi Yeşilyurt

Yönetim Kurulu Üyesi: Bilal Tungut

Yönetim Kurulu Üyesi: Baki Yıldız

Yönetim Kurulu Üyesi: Hakan Atıcı

YÖNETİM KURULU YEDEK

İkram Güney, Bilal Erduk, Özkan Yıldız, Veysel Tuaç, Nejdet Atıcı, Rahmi Yılmaz, Enbiya Selçuk, Ercan Yıldız, Atilla Öztürk, Nuri Yıldız, Hikmet Kama.

DENETİM KURULU

Salih Atıcı, Bünyamin İnci, Çetin Öztürk.

DİSİPLİN KURULU

Fatih Yeşilyurt, Ahmet Şengül, Hakan Atuğ.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ezzirumli

20 Eylül 2020 Pazar 22:28

Dernekçilik yapacak paranız yoksa memleketinize gidin

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İYİ Parti Kocaeli, kurultaya eksiksiz katılım sağladı

İYİ Parti Kocaeli, kurultaya eksiksiz katılım sağladı