21 Ekim 2020 Çarşamba

Aşkın;  Dilekçe sahte, görevden alındı

Aşkın;  Dilekçe sahte, görevden alındı

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Eğitim Sekreteri İlknur Sular’ın istifasının ardından Başkan Ahmet Sefa Aşkın açıklama yaparak Sular’ı devamsızlık yaptığı için görevden aldığını belirtti ve basına gönderilen dilekçenin sahte olduğunu söyledi

15 Ekim 2020 Perşembe 19:31 Güncel

Gençlik Kolları İlçe Başkanı Ahmet Sefa Aşkın yaptığı açıklamada,” İlk olarak bu açıklamayı yaptığım için sessiz kalacağım diye söz verdiğim il ana kademe başkanımdan özür diliyorum. Ancak yol arkadaşlarımın çok büyük baskısı altındayım. Memleket yangın yeriyken gençler mutsuz, insanlar işsiz, salgın yüzünden ekonomik olarak zor bir süreçten geçtiğimiz bu dönem de, 2 gündür gereksiz yere basını meşgul eden durumla ilgili açıklama yapma ihtiyacı hissettim.

GÖREVDEN ALINDI

İl gençlik kolları başkanına durumu ayrıntısı ile anlatmama rağmen yaptığı açıklama bizi şaşırtmamıştır. Seçildiğimiz günden bu yana yapılan ayrıştırmayı tekrar gözler önüne sermiştir.Yönetim olarak ilk toplantı da aldığımız karar gereği 3 toplantıya mazeretsiz olarak katılmayanları görevden alma kararı aldık. Geçen süreçte 3. Toplantıya katılmayan hanımefendi yi görevden alacaktık ki yeterli oy çoğunluğunu sağlayamadık. 4. Toplantı da OY BİRLİĞİ ile görevden alma kararı çıktı. Söylediği gibi istifa dilekçesini de elden teslim etmemiştir. 4. Toplantı da gelen istifa dilekçesi yönetimden bir kaç arkadaşın ricası ile hem siyasi nezaket gereği hem de verdiği kısa süreli emekler için geçerli sayılmıştır. Ki yazdığı dilekçe, dilekçe yazım kurallarına uymamaktadır.  Cumhuriyet Halk Partisi gençlik kolları bu partinin en önemli değeridir. Ülkenin her yerinde iyi cv yapar. Emektir, zorluktur, mücadeledir, sokakta çekilen çiledir.

İŞE GİRMEK İÇİN CHP’YİKULLANDI

Lakin bir yerlerde işe girmek için Cumhuriyet Halk Partisi gençlik kollarını basamak olarak kullanmaya kalkan kimseye müsaade göstermeyeceğiz. Vicdanımız çok rahat. Her ne kadar karar defterine nezaketen istifa yazdıysak da bizim için hala bu görevden almadır.Bir diğer konu heyecanlı bir arkadaşın iddialarıdır. Bu iddia istifa kağıdını cebime koyduğum yönündedir. Ve bu iddia kesinlikle doğrudur. Nasıl sayman makbuzlardan nasıl sekreter defterden sorumlu ise yönetim kuruluna sunulan dilekçeler de benim sorumluluğum da ve muhafazası benim görevimdir. İl yönetimini ağalık paşalık sistemiyle yönetenlerin sosyal medyada ki ‘Burası Babanızın çiftliği ya’ şeklinde ki yorumlarını yüzümüze söylemeye davet ediyorum.Benimle aynı görevi paylaşan 3-4 ilçe başkanın yorumlarını ve tepkilerini görünce de şaşırdığımı söylemek yalan olur. 8 ay önce ki seçimde rakip adayı boğazları patlar derecesine destekleyen arkadaşlar ne parti içi kültürden ne saygıdan bir haberler. İzmit seçimlerini artık unutmalarını tavsiye ediyorum.

SAHTE DİLEKÇE

Biz bu yola çıkarken tepeden inmedik. Kan, ter ve gözyaşı akıttık. Emek en yüce değerdir diye ortada dolaşanlar en çok emeğe saygı duymayanlar. Bu süreçten sonra İzmit Gençlik Örgütü olarak yapılan herhangi bir haksızlıkta susmayacağımızı artık hakkımızı sonuna kadar arayacağımızı bildirmek isteriz.Son olarak basına servis edilen istifa dilekçesi sahtedir. Ve ilçe yönetiminin haberi olmadan yazılmıştır. İki dilekçe fotoğrafını paylaşıyorum. Bizi yalancılıkla itham edenler evrakta sahtecilikte usta olmuş. Bu nedenle bu 2 arkadaş hakkında evrakta sahtecilik sucundan parti nezdin de disiplin işlemleri ve hukuksal anlamda mahkeme boyutu başlatılmıştır. Partimizin iktidara yürüdüğü bu günlerde gereksiz mevzular yüzünden prim yapmaya çalışan hiç kimseye taviz vermeyeceğimizi belirtmek isteriz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hürriyet: Yıkmak yerine tarihi korumalıyız!

Hürriyet: Yıkmak yerine tarihi korumalıyız!