05 Ağustos 2020 Çarşamba

Asya Tur’dan bir ilk daha Yollar artık bir kadın şoföre emanet

Asya Tur’dan bir ilk daha Yollar artık bir kadın şoföre emanet

Kocaeli’nin dev markası Asya Tur’da artık bir kadın şoför var. Yolların tecrübeli ismi Zeliha Vural, “Kadınlar isterse her şeyi yapar” diyor. Diğer yandan Vural’ı görenler bol bol fotoğraf çektiriyor.

30 Temmuz 2020 Perşembe 14:46 Güncel

Dev filosuyla 12 Haziran’dan beri Türkiye’nin dört bir yanına yolcu taşıyan ve halkın büyük ilgi ve güvenini kazanan Asya Tur’un artık bir kadın şoförü var. Yolların tecrübeli ismi Zeliha Vural, Asya Tur’da şoför olarak göreve başladı. Bu, Kocaeli’de bir ilk oldu. Usta şoför Zeliha Vural, evli ve 2 çocuk annesi.

FOTOĞRAF ÇEKTİRDİLER

Asya Tur’da şoför olarak başlayan Zeliha Vural’ı dün direksiyonun başında görenler şaşkınlıklarını gizleyemezken, vatandaşların memnuniyeti de gözlerden kaçmadı. Vatandaşların bazıları Vural’ın fotoğrafını çekerken bazıları da yanına geçerek birlikte fotoğraf çektirdi. Halk, şehirler arası yolculukta kadın şoföre alışık olmadıklarını kaydetti.

KADINA GÜVENİYORLAR

Vural, kadın olduğu için kimi yolcuların ilk etapta tedirginlik yaşadıklarını kaydederken, “Sonrasında ise bana teşekkür ediyorlar. Bazı yolcular da beni hostes zannediyor. Direksiyona geçince de şaşırıyorlar” dedi. Vural, diğer yandan yolcuların büyük bir bölümünün de kadın şoföre güvendiklerini ifade etti. 

 

ÇOK SEVİYORUM

İşini çok sevdiğini ifade eden Zeliha Vural, “Ben 2004 yılında ehliyet aldım. Tır kullandım, beton mikseri kullandım. Şimdi de otobüs kullanıyorum. İşim çok zevkli ama sorumluluğu çok fazla. Can taşıyoruz. Bence kadınlar bu işe el atmalılar. Türkiye’de 900’den fazla büyük araç ehliyeti olan kadın var. Ama bu sektörde 2-3 kişiyiz” dedi.

AİLEM DESTEK OLUYOR

“Kadınların istedikten sonra yapamayacakları hiçbir şey yok” diyen Vural, “Özellikle akşamları kadın olduğum için endişelenenler çok fazla oluyor. Bindikleri zaman araç içi ışıkları 15 dakika kadar kapatmıyorum. Güven kazandıktan sonra ışıkları kapatıyorum” dedi. Vural, ailesinin de kendisine çok güvendiğini kaydetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit'te bayram şekeri denetimi

İzmit'te bayram şekeri denetimi