22 Ocak 2021 Cuma

Atatürk büstü yerini aldı

Atatürk büstü yerini aldı

İzmit Sanat Sokağı’ndaki Atatürk maskı geçtiğimiz aylarda çalınmıştı. Çalınan mask yerine yapılan büst, bugün yerini aldı

18 Aralık 2020 Cuma 16:13 Güncel

İzmit Sanat Sokağı’ndaki Atatürk maskı geçtiğimiz aylarda yerinden sökülerek çalınmıştı. Düzenlenen operasyonla maskı çalan kişi yakalanmış ama çalınan Atatürk maskı bulunamamıştı. İzmit Belediyesi de çalınan maskın yenisi yapılana kadar yerine üzerinde Atatürk resmi olan Türk Bayrağı asmıştı. İzmitlilerin fikirlerini alarak hareket eden İzmit Belediyesi çalınan ve yenisi yapılacak olan heykeli, vatandaşların oylamasına sunmuştu.

YERİNİ ALDI

7 Ekim Çarşamba günü halk oylaması ile başlayan 4 Atatürk heykeli görselinden en çok oyu alan İzmit Sanat Sokağında yerini alacaktı. Halk oylaması ise 8 Ekim günü sona ermiş ve heykel için çalışmalar başlamamıştı. Belediye bu süreçte görüntü kirliliğini engellemek adına o bölgeye Türk Bayrağı’nın renklerine boyayıp ay yıldız çizimi yapmıştı. Merakla beklenen Atatürk büstü ise bugün yerini aldı. Çalınan büst yerine seçenek olarak sunulan 4 Atatürk heykeli görselinden en çok oyu alan 2. görselin heykeli İzmitlilerle buluştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Derince'de sahte para operasyonu

Derince'de sahte para operasyonu