23 Ocak 2021 Cumartesi

Azize Santa Barbara ayinle anıldı

Azize Santa Barbara ayinle anıldı

Hristiyanlığı kabul ettiği için babası tarafından öldürülen Azize Santa Barbara ölümünün bin 785. yıl dönümünde İzmit’te hapis tutulduğuna inanılan mahzende anıldı

04 Aralık 2020 Cuma 11:33 Güncel

17 yaşındayken Hristiyanlığı kabul ettiği için babası tarafından başı kılıçla kesilerek öldürülen Azize Santa Barbara ölümünün bin 785’nci yıl dönümünde Bağçeşme Şehitler Korusu’nda bulunan Santa Barbara Kulesi’nin altındaki mahzende anıldı. Anmaya Dafnusia Episkoposu İoannis Karagiannidis, Peder Dimitri Mayoğlu, Papaz Yardımcısı Vasil Grigoriadis katıldı. Mahzende ayin yapan Hristiyanlar kulenin içinde mum yakarak Azize Santa Barbara için dua ettiler.

TÜM HASTALARA ŞİFA VERSİN

Ayinin ardından sözü alan Dafnusia Episkoposu İoannis Karagiannidis şu ifadeleri kullandı: “İzmit’i dünyaya tanıtmaya hedefleyen Santa barbara turizm geliştirme kooperatif aracılığıyla devletimizin saygı değer yetkililerine sevgilerimizi sunarız. Koronavirüs pandemisi dünya gibi ülkemizi de etkilemektedir. Tüm hastalara şifa vermesi için Allah’a dua ettik. Yüce Allah’ın hepimize sağlık bereket huzur İhsan etmesini temenni ederiz.”

ÖNEMLİ OLAN SAĞLIK

Karagiannidis’in ardından konuşan Peder Dimitri Mayoğlu şu ifadeleri kullandı: “Pandemi nedeniyle bugün burada az kişiyiz. Burası dolup taşıyordu bu kadar az kişiyle burada olmak üzücü ama önemli olan sağlıklı bir şekilde burada olabilmek. Azize Barbara’nın salgın hastalıkları iyileştirmek gibi bir özelliği var. Umarım dualarımızı hem Azize Barbara ve Allah duymuştur ve hepimize sağlık verir.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit ve Darıca'da geçici güzergah uygulaması

İzmit ve Darıca'da geçici güzergah uygulaması