22 Ocak 2019 Salı

Bahçede top oynayan çocukları BİMER'e şikayet etti

Bahçede top oynayan çocukları BİMER'e şikayet etti

'Çocuklar bahçede ve sokakta top oynuyorlar' diye BİMER'e şikayette bulunan emekli eğitimci Serhat Salihoğlu, mahalledeki vatandaşlardan yoğun tepki aldı

16 Mayıs 2018 Çarşamba 10:23 Güncel

Körfez Yarımca mevkii Hacı Osman Mahallesi'nde bulunan Nur Sitesinde oturan Serhat Salihoğlu isimli emekli eğitimci, BİMER'E ilginç bir şikayette bulundu. BİMER'e şikayette bulunan emekli eğitimci, 'Çocuklar oturmuş olduğumuz site önündeki bahçede ve mahalle arasında oyun oynuyorlar. Bunların engellenmesini istiyorum" diye talepte bulundu. BİMER, Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne durumu yazı ile bildirdi. Zabıta ekipleri gelerek, sokakta oyun oynayan çocukları uyardı.

AKLIM ALMIŞ DEĞİL

Bu duruma Nur Sitesi'nde ikamet eden bazı vatandaşlar tepki gösterdi. Tepki gösterenlerden biri ise Handan Ellialtı isimli site sakini. Hande Ellialtı, "Böyle bir şeyi aklım almış değil. Çocuklar elbette oyun oynamalı, enerjisini harcamalıdır. Yoksa bilgisayar başında oturacak, sağlık açısından da sıkıntı olacak. Çocuk dediğin sokakta, bahçede, oyun alanlarında oynamalıdır. Hele hele bir eğitimcinin böyle bir şikayette bulunmasına, BİMER gibi önemli bir kurumu bununla meşgul etmesine anlam veremedim. Doğru bulmadım" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Emre

22 Haziran 2018 Cuma 17:13

Adam haklı tabi şikayet etcek. Halı saha mı orası yoksa sokak mı

Ziyaretçi

18 Mayıs 2018 Cuma 23:28

Bahsi geçen olayda çocukların oyun oynaması değil oyun oynarken fazla ses çıkarmaları ve etraftaki araçlara zarar verilmesi şikayet edilmiştir.Haber kaynaklarına eksik veya yanlış bilgi verilmemelidir. Çocuklara ve velilere çokça uyarıda bulunulmuş ve yakınlarda top sahası bulunduğu hatırlatılmıştır.Fakat cevapları farklı şekilde olmuştur. Bunun üzerine her türlü toplumsal olayla ilgilenen BİMER e başvurulmuştur. Verilen kararın hazmedilememesi üzerine ''Top oyunu'' ''Hırs Oyunu''na dönüşmüştür.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Benzin ve motorine bir zam haberi daha gündemde!

Benzin ve motorine bir zam haberi daha gündemde!