15 Ocak 2021 Cuma

Bahçeşehir Koleji Atatürk’ e anma töreni

Bahçeşehir Koleji Atatürk’ e anma töreni

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve çağdaş Türkiye’nin mimarı Ulu Önder  Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan bedenen ayrılışının  82.yıl dönümünde Kocaeli Bahçeşehir Kolejinde anma program düzenlendi.

10 Kasım 2020 Salı 14:15 Güncel

Sabah saat09.05’te saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Okul Müdürü Mahmut Kalcı ve Lise Müdürü Orçun Barış’ın konuşmasıyla devam etti.

ÖZLEM VE SAYGIYLA ANIYORUZ

Mahmut Kalcı konuşmasında ‘’Atatürk; Türk milletini tarifsiz bir aşkla seven, millet için her türlü zorluğu gözealmış ve ömrünü milletine adamı şeşsiz bir liderdir. Yönetim anlayışı, ileri görüşlülüğü, barışa ve insane verdiği değerle bilinen büyük bir devrimci ve düşünce adamıdır. Yaşadığı çağı aşarak geleceğe ışık tutan Ulu Önder, yüzyıla değil bin yıla damgasını vurmuştur. 10 Kasım bu yüzden milletçe tuttuğumuz yasa rağmen aynı zamanda Atatürk’ü daha iyi anlamak için eşsiz bir fırsattır. Ulu Önder; bir nesil için doğmamış, liderlik anlayışıyla milletimizin tarihinde sonsuza dek hüküm sürecek bir kahraman olarak yerini almıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 82. Yıldönümünde Türk ulusunun yüreğinde ölümsüzleşen Büyük Önder Atatürk’ ü birkez daha gurur, özlem ve saygıyla anıyor, hepinizi sevgiyle selamlıyorum.’’ dedi.

ÇİÇEK BIRAKTILAR

Düzenlenen anma programında, Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı, Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e olan  bağlılık, sevgi, minnet ve özlem duyguları tüm yoğunluğuyla yaşandı.Ata’mıza olan hasretlerini Atatürk büstüne sunulan çiçek takdimiyle ifade eden öğrenciler, sonrasında öğretmenleri eşliğinde sınıflarında günün anlam ve önemini belirten video izlediler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

36 mahalleye gençlik kolları ataması yapıldı

36 mahalleye gençlik kolları ataması yapıldı