06 Mart 2021 Cumartesi

Baldur işçileri, fabrikaya grev kararını astı

Baldur işçileri, fabrikaya grev kararını astı

Baldur Süspansiyon fabrikasında sendikalaştıkları için işten atılan işçilerin direnişi sürerken, Birleşik Metal İş fabrikaya grev kararı astı

10 Aralık 2020 Perşembe 15:09 Güncel

Baldur Süspansiyon fabrikasında, Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze 2 No'lu şube yöneticileriyle birlikte işçiler, fabrikaya grev kararını astı. Kocaeli Çayırova'da Şekerpınar Organize Sanayi Bölgesinde bulunan İspanya sermayeli Baldur Süspansiyon fabrikasında Birleşik Metal-İş sendikasına üye olan 3 işçi işten atılmıştı. İşçilerin, sendikalı olarak işe geri dönmek için fabrika önünde başlattığı direniş 41. günü geride bıraktı. Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze 2 No'lu şube yöneticileriyle birlikte işçiler, fabrikaya grev kararını astı. 2 No'lu şubeye bağlı işyeri temsilcilerinin de destek verdiği açıklamada, işçiler sık sık, "Birleşen işçiler yenilmezler", "Özer'de kazandık sıra Baldur'da", "Yaşasın onurlu mücadelemiz" sloganları attı.

HAKLARIMIZ VERİLMEZSE GREVDENGERİ DURMAYACAĞIZ

Birleşik Metal İş Sendikası Gebze 2 No'lu Şube Başkanı Necmettin Aydın, "Görüşmelerimiz sonucunda işveren enflasyon zammı dışında hiçbir şey söylemedi. Biz de haklarımızı arttırmak için kabul etmedik. En geç 25'ine kadar greve çıkmış olacağız. İşçi arkadaşlarımızın patronun olası grev oylamasında, greve 'evet' diyeceğinden kuşkumuz yok. Bizim amacımız grev yapmak değil. Grev işçilerin mücadelesinde bir araçtır. Ancak haklarımız verilmezse grev yapmaktan da geri durmayacağız" dedi. (Evrensel)

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Uluköylü: Galericiler çarsısı Gebze’ye ihanettir!

Uluköylü: Galericiler çarsısı Gebze’ye ihanettir!