24 Ekim 2020 Cumartesi

Balık fiyatları cep yakıyor

Balık fiyatları cep yakıyor

Balıkhan esnafı avlanma sezonunun henüz açılmamasından dolayı fiyatların yüksek olduğunu ve bu yüzden fiyatların arttığını dile getirdi

09 Ağustos 2020 Pazar 14:50 Güncel

Balıkhan esnafı, balık avlanma sezonunda olmamalarından dolayı balık fiyatlarının yüksek olduğunu söyledi. Esnaf, balıklarının dondurulmuş olmadığını ve balıkların her daim taze olduğunu belirtti. Tezgahlarda hamsinin fiyatının 40-50 lira arasında değiştiği görülmekte. Buna rağmen vatandaşların yaz mevsiminde balık yemekten kaçınmadığını söyleyen esnaflar, dört gözle avlanma sezonunun açılacağı 1 Eylül tarihini beklediklerini söyledi.

TEZGAHTA BALIK SERVİSİ

Ege Denizi’ndeki avlanma yasağı 15 Temmuz’da kalkmıştı. Bu durum fiyatları biraz olsun düşürmüştü. Marmara Denizi’ndeki avlanma sezonun açılacağı döneme kadar fiyatların artarak devam devam edeceğini söyleyen esnaflar, 1 Eylül’den sonra tezgahlardaki fiyatların daha uygun duruma geleceğini söylediler. Balıkhan’da isteyen vatandaşlara tezgahtan alınıp taze balık pişiriliyor. Pişirilen balıklar pandemiden dolayı evlere servis yapılamıyor. Vatandaşlar istediği saatte siparişini verdiği balığı gelip tüketiyor. Küçük balıklar için 10 TL, büyük balıklar için 5 TL pişirme ücreti alıyor. Vatandaşlar tezgahtan istediği balığı seçip gönül rahatlığıyla balığı tüketiyor.

 

Tezgahlardaki balık fiyatları şu şekilde;

Hamsi: (Kilo) 50 TL

Sardalya(Kilo) 40 TL

İstavrit(Kilo) 45 TL

Dülger: (Kilo) 45 TL

Çupura: (Tane) 10 TL

Levrek: (Tane) 10 TL

Karides: (Kilo) 50 TL

Yerli Somon: (Kilo) 40 TL

Barbun: (Kilo) 80 TL

Karadeniz İstavriti: (Kilo) 40 TL

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gelecek Partisi Darıca kahvaltıda buluştu

Gelecek Partisi Darıca kahvaltıda buluştu