27 Ekim 2020 Salı

Balıkçılar yeni sezonda palamuttan umutlu

Balıkçılar yeni sezonda palamuttan umutlu

1 Eylül'de başlayacak balık sezonunun açılmasıyla ilgili konuşan İzmit Balıkçılar Derneği Başkanı Barbaros Akkuş,” Bu sezondan herkes umutlu.  Karadeniz’de palamut bol duruyor. Umarız deniz beklentilerimizi karşılar” dedi

31 Ağustos 2020 Pazartesi 15:37 Güncel

31 Ağustos’u 1 Eylül’e bağlayan gece saatler 24.00’ü gösterdiğinde bitecek av yasağıyla birlikte balıkçılar denize açılacak. Hazırlıklarını tamamlayan balıkçılar dün gece itibari ile denize açıldı. 1 Eylül’ün kendileri için bayram olduğunu ifade eden balıkçılar, bu yıl palamut balığının bol olmasını ümit ediyor.

UMARIM DENİZ BEKLENTİLERİMİZİ KARŞILAR

Av yasağının kalkmasıyla birlikte  tüm balıkçı arkadaşlarımızın 2020-2021 avlanma sezonunda bol bereketli kazançlı bir sezon geçirmelerini temenni eden İzmit Balıkçılar Derneği Başkanı Barbaros Akkuş, "Bu sezondan herkes umutlu. Karadeniz’de palamut bol duruyor. Umarız deniz beklentimizi karşılar” diyerek yeni sezonun bol balık ve bereketli olmasını temenni ediyorum” dedi.

BU SENE BALIĞA DOYACAĞIZ

İzmit Marina Esnafları Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Karahasan ise, "Sezon açılışında genelde herkes palamut bol olacak diyor. Aslında bizim halkımız palamut balığını çok sevmiyor. Fakat balık gördüğümüz kadarıyla balık bol. Bu sezon balığa doğacağız gibi gözüküyor” ifadelerini kullandı. Ayrıca 2006 yılında almış olduğumuz kararla, geleneksel hale getirdiğimiz ücretsiz balık dağıtım etkinliğimizi pandemi dolayısıyla iptal etmek zorunda kaldık” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yıldızlı’dan 1 Eylül Dünya Barış Günü mesajı

Yıldızlı’dan 1 Eylül Dünya Barış Günü mesajı