16 Ocak 2021 Cumartesi

Başhekim Güneş, sendikaya yüklendi

Başhekim Güneş, sendikaya yüklendi

Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki personelin görevleri dışında çalışmaya zorlandıklarını iddia etmişti. İddialara cevap veren söz konusu hastanenin Başhekimi Mustafa Güneş, sendikaya bağlı hastane personelinin bu dönemde mücadeleden kaçtığını belirtti

09 Aralık 2020 Çarşamba 11:46 Güncel

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği basın açıklamasında Darıca Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastane yönetimine tepki göstermişti. Çeker konu ile ilgili, “Personelin görev tanımında bulunmayan işleri pandemiyi bahane ederek yaptırmaya çalışıyorlar. Böyle bir şey olmaz. Sağlık çalışanları çalışmayız demiyorlar. Çalışırız ama görev ve sorumluluklarımız dahilinde çalışmayı istiyorlar. Arkadaşlarımızın bazılarına da aba altında sopa gösteren müdürleri de uyarıyoruz. Orası babanızın işyeri değil, devletin bir makamıdır. Bu iş bilmez yöneticiler nedeniyle yürüyen bir sistemi de böylesi bir dönemde alt üst edecekler.” diyerek hastahane yönetimine yüklenmişti.

“KORONAYA YAKALANMIŞTI”

Koronavirüse yakalanan ve geçtiğimiz hafatadan bu yana da evinde izole olan Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Güneş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yazılı açıklamada Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker ve hastahane çalışanlarından sendikaya üye isimlere yüklendi.

“BOY BOY RESİMLERİ BASINDA GÖRÜYORSUNUZ”

Başhekim Güneş, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Farabi’de kim huzursuz biliyor musunuz? Çalışmak istemeyen, bakanlığın verdiği yetkiler çerçevesinde yapılan görevlendirmeleri kabul etmeyen ve bu en zorlu dönemde arkadaşları canla başla çalışırken mücadeleden kaçan, odalarında oturmayı tercih edip çay içen, sendika tarafından sürekli kışkırtmalara alet olan 9 kişilik anestezi teknisyeni ve 3 kişilik evde sağlık ekibi. Bunları ifşa etmeye gerek yok. Zaten boy boy resimlerini basında görüyorsunuz.”  dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kızı, 'Çininin Picassosu'nu kitaba taşıdı

Kızı, 'Çininin Picassosu'nu kitaba taşıdı