25 Kasım 2020 Çarşamba

Başiskele’ de yeniden Koral dönemi

Başiskele’ de yeniden Koral dönemi

AK Parti Başiskele İlçe Teşkilatı’nın  5. Olağan kongresinde tek aday olan mevcut başkan Mustafa Koral yeniden başkan seçildi

06 Eylül 2020 Pazar 14:53 Güncel

AK Parti Başiskele İlçe Teşkilatı’nın 5. Olağan Kongresi Başiskele İlçe Gençlik Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Oy kullanma hakkı bulunan 419 delege, 30 kişilik ilçe yönetim kurulu ile birlikte 38  il delegesini seçti. Tek aday olan mevcut başkan Mustafa Koral yeniden başkan seçildi. Kongrenin divan kurulu başkanlığını Hikmet Ayar yaparken divan kurulu üyeliklerini ise Serdar Bayram, Cemal Öztürk, Dilek Karakuş ve Sefa Akkol üstlendi. Salonda koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye dikkat edilerek bir oturma düzeni kuruldu.  

YOĞUN KATILIM

Kongreye Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Sami Çakır, Mehmet Akif Ersoy, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, MHP Başiskele İlçe Başkanı Serkan Günaydın, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir ve çok sayıda partili katıldı.

AK DAVAMIZA SAHİP ÇIKTIK

Kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral, “3 yıla yakındır ilçe başkanlığı görevini ifa etmekteyim. Başiskele’de birlik içerisinde ak davamıza sahip çıkıyoruz. 19 yıllık iktidarımız süresince insan kazanmaya çalıştık. Hiçbir kardeşimizi kırmadan yeni insanlar kazanarak önümüzdeki döneme hazırlanacağız” dedi.

GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ

Koral’ın ardından kürsüye çıkan Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, “Tam yol ileri parolasıyla yolumuza devam ediyoruz. Milletimize borcumuz ve sözümüz var. Gönülleri fethetmeliyiz. Büyük Türkiye Davasına katkı sunmak adına çalışmalarımızı sürdürdük. Güzel işler yapacağız. Milletimizle birlikte daha güzel bir Kocaeli’de, Başiskele’de, Türkiye’de yaşayacağız. Liderimizin arkasındayız. Vatanımızın güneşi Başiskele’de her yere daha da fazla parıldasın diye çalışıyoruz. Cumhur İttifakı ile omuz omuzayız. Bize durmak yok, koşmak var” şeklinde konuştu.

EMANETİ YERE DÜŞÜRMEYECEĞİZ

Ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın,” Kongrelerde coşku yok diyoruz ama coşku gönüllerde var. Pandemiye rağmen teşkilat üyelerimiz buraya geldiyse gönüllerde coşku vardır.  Liderimizin dediği gibi iman varsa imkanda var. İnandığımız yolda yürüdüğümüz müddetçe rabbimiz bizim yanımızda olacaktır. AK Parti bu milletin kurduğu bir parti. Bu millete hizmet için var olan bir parti. Bizde bu emaneti yere düşürmemek için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz.

BAŞİSKELEDE 101 PROJE GERÇEKLEŞTİRDİK

Sadece Başiskelede 101 proje gerçekleştirdik. Toplamda 75 milyon TL’ lik yatırım var. Alt yapı için İSU 21 milyon TL yatırım yaptı. Üst yapı için ise 25 milyon TL civarında.  Bunlar eskiden hükümetin temelini atıp bitirmek için zorluk çektiği projeler. Bunlar sayın Cumhurbaşkanımızın  vizyonu ile oldu.  Bu İnandığı yoldadurmadan, yorulmadan, kapı kapı gezen sizdeğerli kardeşlerimin sayesinde oldu. Durmak yok yola devam” ifadelerini kullandı

AK PARTİ GENÇ BİR ÇINARDIR

Büyükakın’ın ardından konuşan AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, “AK Parti genç bir çınardır ve bu çınarı besleyen şey teşkilatlarımızdır. Teşkilatlarımız ne kadar güçlü olursa liderimize genel başkanımız da o kadar güçlü olur. Yorulan arkadaşlarımızın yerine dinamik arkadaşlar alınarak yola devam ediyor. AK Parti öncesinde hayal bile edemediğimiz birçok hizmeti teşkilatlarımızın gayretli çalışmaları sonucunda yaptık. Teşkilatlarımıza emek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

GÜCÜMÜZÜN FARKINDA OLACAĞIZ

Şeker’in ardından konuşan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Siyasetin odağına insanı koyarak bir anlayışla hizmet yapmalıyız. Bugüne kadar bunu yaptık ki her seçimde güçlü bir şekilde kazandık. İnandığımız yolda kol kola yürüyerek ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasını sağlayacağız İnşallah. Karşı tarafımızda görüşleri birbirlerine zıt olan anlayışla siyaset yapıyorlar. Hedeflerine liderimizi ve AK Parti’yi koyuyorlar. Başka türlü siyaset üretemiyorlar. Bu acı bir gerçek. AK Parti olarak gücümüzün farkında olacağız ve çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz” dedi.

MUSTAFA KORAL’IN YÖNETİMİ

Mustafa Koral, İbrahim Kaya, Vahit Kuzu, Enes Doğan, Ayşe Torunoğulları, Nurgül Özkaradeniz, Samet Çalık, Erol Bilen, Pınar Yolcu Sekmen, Bünyamin Tanta, Sevilhan Bozkuş, Nurhan Varol, Faruk Koral, Erhan Usta, Mahmut Çoğlan, Mehmet Yücel, Özgür Selman, Sami Uçar, Mehmet Yavuz, İsmail İpek, Metin Uzar, Muharrem Gökbayrak, Ahmet Salih Ezber, Hasan Erol, Mustafa Kansu, Yakup Zenbil, Mehmet Yılmaz, Nesrin İbrahimoğlu, Mehmet Başyiğit, Fatih Akçay.

İL DELEGE LİSTESİ

Mustafa Koral, İbrahim Karaosmanoğlu, Mehmet Yasin Özlü, Hüseyin Ayaz, Mahmut Civelek, Hikmet Karaaslan, Dilek Karakuş, Melih Özkaraaslan, Şahin Talus, Mehmet Ustaoğlu, Aydın Üresin, Hasan Bostan, Hasan Bilen, Eyüp Çelik, Cemal Öztürk, Hacer Çakır, Aylin Çalışkan, Vedat Tuncay, Emre Kahraman, Hicran Bozkurt, Veysel Özkaraaslan, Saffet Özkaraaslan, Selim Çoban, Mehmet Uzunoğlu, Mehmet Coşar, Ahmet Erdoğan, Recep Çalık, Faruk Keleş, Şevki Serim, Fahri Uslu, Ömer Polat, Ercan Azak, Abdullah Erol, Hikmet Tuncay, Büşra Özbay, Ersin Küçükateş, Hüseyin Küçük, Celal Özkaraaslan.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Türk Diyanet Sen’de Karadaşlı güven tazeledi

Türk Diyanet Sen’de Karadaşlı güven tazeledi