26 Ekim 2020 Pazartesi

Başkan Ellibeş, İmam Hatip Okullarının kuruluşunu kutladı

Başkan Ellibeş, İmam Hatip Okullarının kuruluşunu kutladı

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İmam Hatip Okulları’nın 69. kuruluş yıldönümü nedeniyle Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği’ni (KİHMED) ziyaret etti.

13 Ekim 2020 Salı 22:01 Güncel

“MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLILIKLARIYLA TÜRKİYE’NİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLADILAR”

Seka Park içindeki dernek merkezinde gerçekleşen ziyarette Başkan Ellibeş’e, İl Başkan Yardımcıları Ahmet Sönmez, İbrahim Elgin, İl Yöneticileri Halil Güngör Dokuzlar ile Mustafa Karakoç eşlik etti. KİHMED Başkanı Ali Küçükkeskin ve yönetimi tarafından karşılanan Başkan Ellibeş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere İmam Hatip Okulları’ndan mezun olan birçok öğrencinin Türkiye’nin gelişimi ve büyümesinde ahlaki ve milli değerlere bağlılığıyla temel taşları arasında olduğunu belirterek şöyle dedi: “Yıllar hızlı şekilde akıp gidiyor.

Rahmetli Başbakan Adnan Menderes dönemi 13 Ekim’de karar alınan ve 17 Ekim 1951’de Milli Eğitim Bakanı Ahmet Tevkif İleri’nin imzasıyla açılan İmam Hatip Okullarımız bugün 69 yaşında. O günden bugüne İmam Hatip Okullarımızda yetişen öğrencilerimizin çoğu ülkemizin temel taşları arasında yer aldı. Milli ve manevi değerlerimizin savunuculuğunu yapmakta önder konumda bulundular.

Onların sosyal hayatta, yaşamda ortaya koyduğu ahlaki değerlerin ve etik kuralların sarsılmaz savunucukları hepimiz için önemli. Bu vesile ile bu özel gününüzü kutluyorum. Adnan Menderes ve çalışma arkadaşlarıyla ebediyete irtihal eden tüm İmam Hatiplileri rahmetle, saygıyla anıyorum.” dedi. Başkan Ellibeş, Küçükkeskin’e günün anısına bir tablo hediye etti, ardından KİHMED üyelerinin davetiyle dernek bahçesinde bulunan hedeflere ok attı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesinden arıcılık eğitimi

İzmit Belediyesinden arıcılık eğitimi