11 Temmuz 2020 Cumartesi

Başkan Hürriyet, o kararı veto etti

Başkan Hürriyet, o kararı veto etti

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, AKP ve MHP’li meclis üyelerince reddedilen araç alımı kredisi kararını “veto” etti. 1 Ekim Salı günü yapılacak meclis toplantısında aynı günden maddesi yeniden konuşulacak

27 Eylül 2019 Cuma 17:27 Güncel

Bir önceki İzmit Belediye Meclisi toplantısında, gündem maddeleri arasında olan, belediye 199 araç alımı ile ilgili madde konuşulmuştu. Toplantıda İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e araç alımı ile ilgili yetki verilmiş fakat, bu araçların alımı için kredi kullanımıyla ilgili yetki, AKP ve MHP’li meclis üyelerinin ret oyu kullanmasıyla verilmemişti. Başkan Hürriyet ise kredi kullanımı yetkisi verilmemesi sonrası, “Ben de vatandaşımıza milletin parasının nasıl ziyan edildiğini en etkili yollarla anlatacağım” demişti.

TEPKİ GELMİŞTİ

Diğer yandan Derince ve Başiskele Belediyelerinde, araç alımı için kredi kullanımı yetkisi, CHP’li meclis üyelerinin de olumlu oy kullanımıyla verilmişti. Bu ikircikli durum, İzmit Belediye Meclisi’nin AKP ve MHP’li meclis üyelerine tepkilere neden olmuştu.

VETO ETMİŞ

Bugün ise, 1 Ekim Salı günü gerçekleştirilecek olan İzmit Belediye Meclisi’nde 3. gündem maddesi olarak, araç alımı için kredi kullanma talebinin yeniden gündeme getirileceği görüldü. Gündem maddeleri arasında bulunan bun maddeden Başkan Hürriyet’in, kredi kullanımına ret kararını veto ettiği anlaşıldı. 1 Ekim Salı günü gerçekleştirilecek olan İzmit Belediye Meclisi’nde kredi kullanımıyla ilgili nasıl bir karar çıkacağı ise merak konusu oldu.

İŞTE O MADDE

Araç ve iş makinalarının satın alınmasında kullanılmak üzere İller Bankasından veya yurtiçi Bankalardan kredi/leasing kullanılmasına ve bu konuda tüm işlemlerin yürütülmesi ve gerektiğinde teminat mektubunun alınmasında Belediye Başkanına yetki verilmesine ilişkin 13.09.2019 tarih ve 60 sayılı meclis kararının yeniden görüşülmek üzere meclise iadesi hakkında Başkanlık Makamı teklifi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gurbetçi kadının evini kurşun yağmuruna tutmuşlar!

Gurbetçi kadının evini kurşun yağmuruna tutmuşlar!