29 Kasım 2020 Pazar

Bayram Özkan isyan etti: İmamoğlu’na yapılanı bu kez bize yapmak istiyorlar

Bayram Özkan isyan etti: İmamoğlu’na yapılanı bu kez bize yapmak istiyorlar

Kocaeli’nin yetiştirdiği önemli sendikacılardan olan Belediye İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Bayram Özkan, İstanbul Belediyesi’nde İSTON ve İSBANK’ta örgütlendikten sonra, bakanlık tarafından yetki belgelerinin verilmemesine isyan etti

23 Eylül 2020 Çarşamba 22:17 Güncel

Kocaeli’nin yetiştirdiği önemli sendikacılardan olan Türk-İş’e bağlı Belediye İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Bayram Özkan, İstanbul Belediyesi’nde İSTON ve İSBANK’ta örgütlendikten sonra, Çalışma Bakanlığı tarafından yetki belgelerinin verilmemesine isyan etti. 30 Mart seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’na yapılanları, bu kez sendikaları Belediye-İş’e yapmak istediklerini belirten Özkan şunları söyledi: ‘’

EMEK DÜŞMANISINIZ!

Hukuku katlediyorsunuz! Emek düşmanısınız çünkü işçinin hakkını gasp ediyorsunuz! İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İSTON ve İSBAK’da 11 ay önce yaptığımız yetki başvurusunun sonucunda Çalışma Bakanlığı “yetkiniz yok” diyor.  Bunu neye dayanarak söylüyor? Tamamen ayak oyunlarına dayanarak, hukuku ayaklar altına alıp çiğneyerek “ayrı işletmeleri birleştirerek yetkiyi buna göre alın” diyerek bunu söylüyor. Bir araya getirdiği işletmelerden biri İETT: kurulduğu günden bu yana hep ayrı yetki aldı.

KILIF UYDURUYORLAR

Bakanlık da biliyor. İBB’de Belediye-İş Sendikası ezici çoğunlukta… Peki bunu bilmesine rağmen niye yetkiyi vermiyor, niye işçiyi mağdur ediyor? Niye 11 ay oyaladıktan sonra bugün yetki başvurusu için cevap veriyor? Çünkü İBB’de yandaş yapı aranıyor, yandaş yapılarla İBB karıştırılmak isteniyor. Bu kadar süredir buna nasıl bir kılıf uyduralım, nasıl yasayı hukuku görmezden gelelim diye uğraşılıyor. Amaç işçinin hakkı hukuku değil.

DAVULLA ZURNAYLA İMZALAYACAĞIZ

İstanbul’da 30 Mart seçimlerinde Sayın Ekrem İmamoğlu’na yapılanları, bu kez sendikamız Belediye-İş’e yapmak istiyorsunuz. İmamoğlu seçimi iki kere kazandı. Biz de yetkiyi alacağız ve tarihin gördüğü en iyi sözleşmeyi davulla zurnayla imzalayacağız. Buna ne siz ne de başkaları engel olamayacak. Hukuk kazanacak, adalet kazanacak, hak kazanacak!”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kaymakam ceza kestiği Yaman’ın düğününe kendisi de katılmış!

Kaymakam ceza kestiği Yaman’ın düğününe kendisi de katılmış!