27 Eylül 2020 Pazar

Bayram telaşı çarşı pazara yansıdı

Bayram telaşı çarşı pazara yansıdı

Kocaeli’de Kurban Bayramı'na sayılı günler kala bayram alışverişine çıkan vatandaşlar, caddelerde yoğunluk oluşturdu. Pandemi sürecinde sıkıntıya giren esnaf ise yoğunluktan memnun

27 Temmuz 2020 Pazartesi 12:47 Güncel

31 Temmuz tarihinde başlayacak olan Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşlar, bayram alışverişi için caddeleri doldurdu. Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs nedeni yaşanabilecek yoğunluk için uyardığı bu dönemde vatandaşlar tedbirleri elden bırakmamaya çalışıyor. Pandemi sürecinde kepenk kapatmak zorunda kalan ve işleri sekteye uğrayan esnaf ise bu dönemdeki satışlardan memnun olduğunu söyledi. Arefe günü olan 30 Temmuz akşamına kadar bu yoğunluğun artarak devam etmesi bekleniyor.

BAYRAMDAN UMUTLUYUZ

İzmit çarşı esnafı, pandemi sürecinde kepenk kapatmak zorunda kalıp dükkan kiralarını bile ödemeyecek duruma gelmişti. Bu konuda seslerini basın yoluyla sürekli duyurmaya çalışan İzmit esnafı sonunda rahat bir nefes alabildi. Bayramdan umutlu olduğunu söyleyip ellerindeki ürünlerin fiyatlarının her keseye uygun olduğunu söyleyen İzmit esnafı, vatandaşların sosyal mesafe ve hijyen kurallarını elden bırakmaması uyarısında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Maske takmasını isteyen görevliyi askı demiri ile dövdü!

Maske takmasını isteyen görevliyi askı demiri ile dövdü!