29 Mayıs 2020 Cuma

Bekaert temsilcilerinin alınış nedenini açıkladılar

Bekaert temsilcilerinin alınış nedenini açıkladılar

Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu, İzmit’te faaliyet gösteren BEKAERT işyeri temsilcilerinin görevden alınmasıyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı

10 Şubat 2017 Cuma 17:19 Güncel

Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu, İzmit’te faaliyet gösteren BEKAERT işyeri temsilcilerinin görevden alınmasıyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. İşte o açıklama: ‘’Sendikamızın örgütlü olduğu BEKAERT işyeri ile ilgili son günlerde bölge basınımızda eksik bilgiden kaynaklanan bazı haberlerin yazıldığına şahit oluyoruz. Sendikamız ülkemizde demokratik sınıf ve kitle sendikacılığını en iyi uygulayan sendikaların başındadır ve bütün işleyişleri sınıfsal temelde üyelerimizin onayıyla ortaya çıkan tüzük ve yönetmeliklere uygun bir şekilde yapılmaktadır.

TÜZÜK İHLALİ

İlgili işyerinde temsilcilerin görevden alınması da tüzük ihlali ve disiplin kurulu kararı çerçevesinde gerçekleşmiştir. Görevden alınan eski temsilcilerimiz sendikamızın 1,5 yıldır hiçbir kuruluna hiçbir mazeret bildirmeden ve yine bölgedeki birçok eylem ve etkinliklerine katılmamışlardır. Tüzüğümüz iki kez mazeretsiz toplantıya katılmayan temsilcilerin disiplin kuruluna sevk edilmelerini emreder. Tüm uyarılara ve çağrılara rağmen bu kural tanımazlığı devam ettirmişlerdir.

YENİ SEÇİM YAPILACAK

Bu nedenle kendileri tüzük gereği disiplin kuruluna verilmiş ve kendilerinden savunma istenmiştir. Ancak savunma da vermedikleri için Sendika Disiplin Kurulumuz, ana tüzüğümüz ilgili maddesi gereğince görevden alınmalarını Yönetim Kurulu’ndan talep etmişlerdir. Yönetim Kurulumuz da bu karara uygun şekilde görevden alma uygulamasını hayata geçirmiş ve 10 gün içinde yeni bir temsilci seçimini kararlaştırmıştır. BEKAERT işçileri yeni temsilcilerini demokratik bir şekilde sandıkta belirleyeceklerdir.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Üst geçidi kullanmadı, ticari taksi çarptı!

Üst geçidi kullanmadı, ticari taksi çarptı!