22 Mayıs 2019 Çarşamba

Belde A.Ş. anlaşmazlığına Karaosmanoğlu el atacak mı?

Belde A.Ş. anlaşmazlığına Karaosmanoğlu el atacak mı?

Hizmet-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Belde A.Ş işçisinin gözü bugün yapılan arabulucu görüşmesindeydi. Bu görüşmeden de bir sonuç çıkmadı. Sorunun çözümü için Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun devreye girip girmeyeceği merak konusu oldu

21 Eylül 2018 Cuma 13:45 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Belde A.Ş’de çalışan bin 200 işçi bugün yapılan arabulucu görüşmesine kilitlenmişti. Bugün yapılan görüşmeden de bir sonuç çıkmadı. Belde AŞ.’de örgütlü Hizmet-İş Sendikası ile iş veren sendikası Yerel Sen önümüzdeki Cuma günü yeniden masaya oturacak.

GREV OYLAMASI YAPILACAK

Bu görüşmeden de bir sonuç çıkmazsa grev oylamasına gidilecek. İşçiler grev oylamasında greve “evet” derse greve çıkılacak, “hayır” derse süreç yüksek hakeme taşınacak. Bilindiği üzere Hizmet- İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin örgütlü olduğu Belde A.Ş’de toplu iş sözleşmesi görüşmeleri 2.5 ay önce başlanmıştı ve görüşmeler tıkanınca uyuşmazlık tutanağı tutulmuştu. Diğer yandan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun sorunun çözümü için devreye girip girmeyeceği merak konusu oldu.

Ergün DEMİR

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sırtında taşıyarak veterinere götürdüğü köpek tedavi ediliyor

Sırtında taşıyarak veterinere götürdüğü köpek tedavi ediliyor