24 Haziran 2019 Pazartesi

Belediye-İş: Mafya artıklarına pabuç bırakmayız

Belediye-İş: Mafya artıklarına pabuç bırakmayız

Hizmet-İş Doğu Anadolu Bölge Başkanı Zeki Özen ve adamlarının, Kocaelili sendikacı Belediye-İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Bayram Özkan’ın da bulunduğu oteli basarak tehditler savurduğu iddia edildi

10 Ocak 2019 Perşembe 16:42 Güncel

Kentimizin yetiştirdiği önemli sendikacılardan olan Belediye-İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Bayram Özkan’ın da bulunduğu otel Hizmet-İş Doğu Anadolu Bölge Başkanı Zeki Özen ve adamları tarafından basıldı. Belediye-İş Sendikası’nın Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Battalgazi Belediyesi’nde örgütlenmesini içine sindiremeyen Zeki Özen’in, Belediye-İş Sendikası yöneticilerini ölümle tehdit ettiği iddia edildi. Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Belediye-İş Sendikası Genel Merkezi, “Mafya artıklarına hiçbir zaman pabuç bırakmayacağız” açıklamasında bulundu. Belediye-İş Sendikası’nın açıklaması şöyle:

SİLAHLA TEHDİT

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Battalgazi Belediyesi işçileri özgür iradeleriyle Belediye-İş’i tercih ettikleri için, Hizmet-İş’in Doğu Anadolu Bölge Başkanı Zeki Özen ve beraberindeki 8-10 kişi Malatya Anemon Oteli basarak Genel Merkez Yöneticilerimizi ölümle tehdit etti. Hizmet-İş bir karar vermeli. Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Battalgazi Belediyesi işçilerinin özgür iradesine saygı mı duyacak? Yoksa onu mafya artıklarıyla, silahla, tehditle sindirmeye mi çalışacak?

KORKMADAN, ÇEKİNMEDEN

Evrensel ilkelere göre sendikalar, işverenden, hükümetten bağımsız, demokratik iç işleyişe sahip, gücünü üyelerinden alan örgütlerdir. Bu anlayışla sendikacılık yapan Belediye-İş; işkolunda birçok baskı ve tehditle karşılaşmasına rağmen, zorluklara teslim olmadan mücadelesine kesintisiz devam eden, korkmadan, çekinmeden ve yılmadan örgütlenme çalışmasını aralıksız sürdüren bir sendikadır. Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Battalgazi Belediyesi işçilerinin, bağımsız, demokratik ve mücadeleci bir sendikayla tanışma talebi üzerine sendikamız, Malatya’da örgütlenme çalışması başlattı. Ve Malatya Büyükşehir ve Battalgazi Belediyesi işçileri sendikamız Belediye-İş’i tercih etti.

8 MAFYA ARTIĞI

Sendikamız Genel Mali Sekreteri Bayram Özkan ve Eğitim Basın Yayın Genel Sekreteri Kemal Çavuşoğlu  08.01.2019 tarihinde sendikamızı tercih eden Malatya Büyükşehir ve Battalgazi Belediyesi işçilerine teşekkür etmek ve onların sorunlarını dinlemek üzere bütün işyerlerinde toplantılar yaptılar. Toplantı bitiminde kaldıkları Malatya Anomen Otel’e döndüler. Yaklaşık olarak saat 21.00-21.30 arasında kendisini Hizmet-İş Doğu Anadolu Bölge Başkanı, Bölge Temsilcisi olarak tanıtan Hizmet-İş Teşkilatlandırma Uzmanı Zeki Özen, Genel Merkez Yöneticilerimizin kaldığı oteli 8-10 mafya artığı ile bastı. Hizmet-İş Doğu Anadolu Bölge Başkanı Zeki Özen denen mafya bozuntusu, Genel Merkez yöneticilerimize silah göstererek “benim 9 oğlum var, birini sizin için kurban ederim” diyerek ölümle tehdit etti.

GELDİĞİ GİBİ GİTTİ

Hizmet-İş’in paralı elemanı, mafya bozuntusu Zeki Özen, boş tehditlerle yılmayan korkmayan Belediye-İş yöneticilerini görünce, kuyruğunu bacaklarının arasına sıkıştırarak geldiği gibi gitmek zorunda kaldı. Bu yaşananlar bir kez daha göstermiştir ki; yandaş desteği, müdür, amir ve paralı elemanların tehditleri olmadığı zaman Hizmet-İş bir hiçtir. Hizmet-İş, Malatya işçisinin özgür iradesine saygı duymalıdır. İşçinin anayasal sendika seçme tercihini mafya artıklarıyla, silahla/tehditle sindirip; Malatya işçisinin iradesini görmezden gelmemelidir.

ANOMEN OTEL SINIFTA KALDI

Bu mafyatik baskın anında Genel Merkez Yöneticilerimizin konakladığı Malatya Anemon otel de sınıfta kalmıştır. Baskın anında ve sonrasında önceliği kendi misafirini korumak olması gerekirken, otel yetkilileri korkularından emniyet yetkililerini çağırmamış, baskını gizlemeye çalışmıştır. Buna karşın Genel Merkez yöneticilerimiz; emniyete suç duyurusunda bulunmuş, tüm yaşananları tutanak altına aldırmıştır.

PABUÇ BIRAKMAYACAĞIZ

Belediye-İş; mafya artıklarının tehditlerine dün olduğu gibi yarın da pabuç bırakmayacak, mafya artıkları hak ettikleri cezayı alıncaya kadar konunun takipçisi olacaktır. Belediye-İş, özgür iradeleri ile Anayasal ve yasal haklarını kullanarak sendikamızı tercih eden üyelerimizin hak ve menfaatlerini de korkmadan, çekinmeden korumakta kararlıdır. Saygılarımızla.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

AK Parti İzmit’te Erdoğan seferberliği

AK Parti İzmit’te Erdoğan seferberliği