03 Aralık 2020 Perşembe

Bilgi Köprüsü ATA’sını ANDI

Bilgi Köprüsü ATA’sını ANDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 82.yılında saygıyla, minnetle ve özlemle anıldı. Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’nda da 10 Kasım nedeniyle özel programlar düzenlendi.

11 Kasım 2020 Çarşamba 09:50 Güncel

KİDS MİNİKLERİNDEN ANLAMLI PROGRAM

İzmit Yenişehir Mahallesi Konak Sokak’ta faaliyet gösteren çift yabancı dil eğitimli Kids Anaokulu’nda 10 Kasım, saatler 09.05’i gösterdiğinde saygı duruşuyla başladı. Ardından hep bir ağızdan öğrenciler İstiklal Marşı’nı okuyup sonrasında Atatürk Büstü’nü çiçeklerle donattı. Minik öğrenciler ATA’sına bağlılığını gösterirken konuşmalarla günün anlam ve önemini belirtildi. Atatürk ilkeleri ve inkılapları doğrultusunda öğrenci yetiştirdikleri ve O’nun çizdiği yolda ilerleyeceklerine vurgu yapıldı.

MONTESSORİ’DE TEMSİLİ ANITKABİR

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak’ta faaliyet gösteren, ilimizde ilk Montessori eğitimini başlatan Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nda 10 Kasım şiirlerle şarkılarla anlam buldu. Buradaki program da saatler 09.05’i gösterdiğinde saygı duruşuyla başlarken günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Ardından 10 Kasım Anma Programı sınıfların sunumlarıyla devam etti. Temsili Anıtkabir çiçeklerle donatılırken İpek Böcekleri sınıfı “Bir Güneş Gibi”, Kelebekler sınıfı “10 Kasım” şarkılarıyla etkinlikte yer aldı. Kozalar sınıfı da müzik eşliğinde Puzzle’dan Atatürk Portresi oluşturdu. Öğrenciler özenle hazırladıkları her gösteride, şarkılarda-şiirlerde Ata’ya minnet duygularını yansıttı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de tedbirlere uymayanlara ceza yağdı!

Kocaeli'de tedbirlere uymayanlara ceza yağdı!