30 Mayıs 2020 Cumartesi

Bilimin eğlenceli yüzü, çocuklarla buluştu

Bilimin eğlenceli yüzü, çocuklarla buluştu

23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali’nin en renkli alanlarından biri olan, Performans Sahnesi renkli ve eğlenceli anlara sahne oldu

22 Nisan 2019 Pazartesi 10:11 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali, Performans Sahnesi’ndeki etkinliklerle devam etti. Performans sahnesinin ilk günü renkli ve eğlenceli anlara sahne oldu. Günün ikinci yarısında ise Performans Sahnesine Bilim Merkezi’nin gerçekleştirdiği Bilim Şov damgasını vurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli Bilim Merkezi, gerçekleştirdiği deneylerle çocuklara bilimin eğlenceli yüzünü gösterdi.

HİÇ DE ZOR DEĞİLMİŞ

Bilim Şov içinde, sıvı azot, basınç, sis ve köpük deneyleri yapıldı. Deneylerin eğlenceli bir şekilde çocuklara anlatılması, bilimin eğlenceli ve keyifli yüzünü ortaya çıkardı. Bakıldığında zor anlaşılan sıvı azot deneyinde çocuklar, sıcak ve soğuk havanın karıştırılarak bulutların nasıl oluştuğunu gördü. Basınç deneyinde ise kullanılan dev balon bir nefeste şişirildi. En eğlenceli deney ise hiç kuşkusuz köpük patlaması deneyi oldu. Bu eğlenceli deney, çocuklara farklı kimyasal maddeleri karıştırarak tepkimenin nasıl ortaya çıktığını anlattı.

BALON ŞOV İLE EĞLENDİLER

Performans Sahnesi’nde ayrıca öğleden sonra Derince Çenesuyu İlk Okulu mini bir konser verdi. Öğrenciler müzik yetenekleri ile göz doldurdu. Çocuk dünyasının en güzel simgelerinden biri olan balon da performans sahnesindeki yerini aldı. Balon Kukla Gösterisi, çocuklara eğlenceli dakikalar yaşattı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Dünya çocukları, Sevgi Ağacı ile birlik mesajı verdi

Dünya çocukları, Sevgi Ağacı ile birlik mesajı verdi