06 Haziran 2020 Cumartesi

Birileri Kocaeli'yi gözetliyor!

Birileri Kocaeli'yi gözetliyor!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentin 175 bölgesine yerleştirdiği bin 850 kamera ile suç unsuru oluşturan olaylara müdahalede bulunuyor

12 Şubat 2017 Pazar 03:22 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’deki 175 lokasyona yerleştirdiği bin 850 kamera ve 400’ü aşkın güvenlik personeli ile gasp, hırsızlık, intihar, trafik kazası, silahlı kavga gibi olaylara anında müdahale edilmesini sağlıyor. Güvenlik kamerasına yansıyan olaylar izleme merkezinde tespit edilip yetkili kurumlara iletiliyor. Büyükşehir güvenlik ekipleri ayrıca sıkıntı yaşayan vatandaşlara ve sokakta zor durumda kalan hayvanlara da bu sayede yardım eli uzatıyor.

BİN 850 KAMERA İLE İZLENİYOR

Kocaeli’de vatandaşların daha rahat bir şekilde sosyal hayatlarını sürdürmeleri ve olumsuz olayların önüne anında geçmek için güvenlik kameraları büyük bir önem taşıyor. Yaşanan olayların aydınlatılmasında, faillerin yakalanmasında büyük rol oynayan güvenlik kamerası sistemlerine Büyükşehir Belediyesi de destek sağlıyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi 175 bölgede bin 850 kamera ile olayları gözlemliyor. 400’ü aşkın güvenlik personeli ise olayların önüne geçmek için kameralardan izlenen görüntüler sayesinde olaylara anında müdahale edilmesini sağlıyor.

360 DERECE DÖNEBİLME VE YAKINLAŞTIRMA

Kameralar özellikle Seka Park alanı, Marina bölgesi, otopark alanları, Büyükşehir Belediyesi’ne ait birimlerin kulanım alanları, Kocaeli Fuarı, yaya köprüleri ve iskeleler gibi alanlarda konuşlandırıldı. 360 derece dönebilen güvenlik kameraları en az 2 mega piksel görüntü kalitesi ve yakınlaştırma özelliği ile olayları daha net bir şekilde izleme imkanı sağlanıyor.

OTOPARKTAKİ ŞÜPHELİ KISKIVRAK YAKALANDI

Büyükşehir Belediyesi’nin güvenlik kameralarında kent genelinde birçok vaka ile karşı karşıya kalınıyor. Silahlı yaralanmalar, araç gaspı, köprülerde intihar, trafik kazaları kameralardan tespit edilen olaylardan bazıları. Kameralara takılan bu olaylardan birisi ise önceki günlerde gerçekleşti. Büyükşehir Belediyesi’nin arkasındaki otoparkta gece 03.00 sıralarında şüpheli bir kişinin olduğu kameralar ile tespit edildi. Kamerada şüpheli kişinin araçları gözlemlediği ve gasp yapacağı anlaşıldı. Büyükşehir güvenlik ekipleri anında gasp yapacak kişiye müdahale ederek polis ekipleri ile beraber, şüphelinin yakalanmasını sağladı.

ZORDA KALANLARA YARDIM ELİ UZATILIYOR

Büyükşehir Belediyesi güvenlik ekipleri kameralar ile şüpheli çantaları, silahlı yaralanmalar gibi adli olayları yetkili kurumlara iletirken ayrıca zorda kalmış vatandaşlara da yardım eli uzatıyor. Güvenlik ekipleri, engelli ve yaşlı vatandaşların yaşadığı sıkıntıları kameradan fark edip yardım da ediyor. Ayrıca sokakta kalmış, yaralanmış sokak hayvanları fark edildiğinde Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ulaşılıp yardım edilmesi sağlanıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Doktora öğrencisinden çığır açacak buluş!

Doktora öğrencisinden çığır açacak buluş!