04 Mart 2021 Perşembe

'Bu hayvanlar ot ve odunla mı beslensin?'

'Bu hayvanlar ot ve odunla mı beslensin?'

Sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde ve kar yağışı sonrasında hemen hemen her belediye sokak hayvanlarının yalnız olmadıklarına, beslenip, korunduklarına dair resim paylaşıp haber servis ediyorlar

17 Ocak 2021 Pazar 19:10 Güncel

Körfez Belediyesi’nin CHP’li eski belediye meclis üyesi Tayfun Balıkçı, Derince’nin merkezlerinden sayılan Çınarlı Mesire Alanı bölgesinde bunun hiç de böyle olmadığını gösterdi. Sabah yürüyüşleri yapan Tayfun Balıkçı, her gelişinde burada sokak hayvanlarının aç ve çaresiz olduklarını gördüğünü, bu nedenle de mama ve et alarak elinden geldiğince hayvanları doyurduğunu söyledi. Bu acı durumu sosyal medya hesabından da paylaşan Tayfun Balıkçı, söylenenlerin her yer için doğru olmadığını kendisinin de gördüğünü belirterek, “Çınarlıdere Mesire Alanı'nda kedi ve köpekler ot ve odunla mı beslensin? diye sordu.

NE BESLEME NE BARINMA YERİ 

Balıkçı, "Sokak hayvanlarının durumu genelde maalesef çok kötü. Ender olarak, bazı bölgelerdekilerin 'her şeye rağmen' şanslı olduklarını kabul etsek dahi, maalesef sokak hayvanlarının tümü içinde bu oran çok çok küçük kalmaktadır. Niçin 'her şeye rağmen?' Çünkü, karnı tok da olsa, hastalandığı zaman tedavi etmekren uzak bir Derince Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediye veteriner hizmetleri var. Çok ilginçtir ki bu 5199 Sayılı Hayvan Hakları Yasasına dayanılarak 2016 yılında çıkan Kocaeli Büyükşehir Yönetmeliğinin g maddesinde; 'Sokağa bırakılan hayvanların beslenmesi için konulan yempati makinelerinin düzenli olarak kontrolünü yapar veya yaptırır' denilmesine rağmen Derince Çınarlıdere’de 30'a yakın barınma yeri olmayan aç kedi ve köpek mevcuttur. Ne makina ne de hayvan beslenmesi ne de barınma yeri yapılmamaktadır. Derince Belediyesi'ni ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ni göreve davet ediyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Fahri

18 Ocak 2021 Pazartesi 01:25

Tebrikler çok duyarlı bir davranış

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Asansör boşluğuna düşen 16 yaşındaki Zeynep yaralandı

Asansör boşluğuna düşen 16 yaşındaki Zeynep yaralandı