27 Ekim 2020 Salı

Bu iş merkezi göz göre göre çürüyor

Bu iş merkezi göz göre göre çürüyor

Körfez 17 Ağustos Mahallesi’nde yer alan ve Marmara Depremi sonrasında yapılan 4 katlı iş merkezi adeta göz göre göre çürümeye terk edildi. Yalnızca alt katta market ve kahvehane ile büfe olan iş merkezinin diğer katları boş bekliyor

26 Eylül 2020 Cumartesi 09:38 Güncel

İş merkezinde yer alan 64 dükkanın bir bölümü belediyeye, bir bölümü hazineye ait. İlk yapıldığı yıllarda oldukça işlek olan ve üst katlarda imalat atölyeleri de yer alan iş merkezi, zamanla boşalmış ve çürümeye bırakılmış. Mahalle Muhtarı Halil Taş, Halk Eğitim ve KO-MEK gibi eğitim kurumları için ideal olan iş merkezinin bir an önce değerlendirilmesini beklediklerini söyleyerek, bunun için gerekli yazışmaların yapıldığını ifade etti.

MECLİSE TAŞIYACAK

Konuyla ilgili araştırma yapan Körfez Belediye Meclis Üyesi Enver Okan, burada bir binanın çok amaçlı olarak kullanılabilecekken çürümeye terk edilmesinin üzüntü verici olduğunu söyleyerek, konuyu meclise taşıyacaklarını belirtti. Okan, kapısına kilit vurulan binanın canlandırılması halinde bölgenin ihtiyacı olan iş yeri ihtiyacını karşılayabileceğini de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yıldız ve ekibi, kan bağışladı

Yıldız ve ekibi, kan bağışladı