03 Temmuz 2020 Cuma

Büyükakın, Alemdar Caddesi'nde: Bayramdan sonra başlayacağız

Büyükakın, Alemdar Caddesi'nde: Bayramdan sonra başlayacağız

Alemdar Caddesi’ndeki esnafı ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, "Esnaf arkadaşlarımızın sıkıntıya girmemesi için çalışmalar, bayramdan sonra yapılacak” dedi

30 Haziran 2020 Salı 09:53 Güncel

Alemdar Caddesi'nde yapılması planlanan ve 2 ay sürecek altyapı çalışması nedeniyle büyük sıkıntıya giren esnafa isyan etti ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'a seslenerek kendilerine açıklama yapmasını istedi. Esnafın isteğini geri çevirmeyen Büyükakın, caddede incelemede bulunmak ve esnafla konuşmak için Alemdar Caddesi'ne geldi. Büyükakın, esnafın sıkıntılarını dinleyerek çözüm bulmaya çalıştı.

BİZE HABER VERİLMEDİ

İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk, “Sabah burayı görünce bana başkanım ne oluyor burada dediler. Biz gelir konuşurlar diye düşündük. Sonra yetkililer geldi bize durumu anlattı. Sonra sizin geleceğinizi söylediler. Bu yol kapandığında bize hiçbir bilgi verilmedi. LC Waikiki’ye haber verilmeye gelinmiş ama biz küçük esnafa gelmediniz. Bir yanlış anlaşılma olmuş” ifadelerini kullandı.

BAYRAMDAN SONRA BAŞLAYACAK

Esnafla konuşmasının ardından cadde üzerinde açıklama yapan Büyükakın, “Alemdar Caddesi'nde yapacağımız bu caddede pompaları takviye edecek çalışmaydı. İklim değişikliği nedeniyle artan yağışlar burada büyük bir risk oluşturuyordu ve bu çalışma kaçınılmaz bir çalışma haline geldi. Bu bölgede özellikle internet hatlarının kesintisini riske atmamak, öğrencilerimizin sınava girişleri için internet kesintisi istemediğimiz için pandemi sürecinde yapamamıştık. Biz de teknik bilgileri arkadaşlarımızla konuştuk. İnşallah 45 günde bayramdan sonra tamamlayacağız.

ESNAF İSTEDİ BİZ DE YAPACAĞIZ

Gece de çalışarak esnafımızın da talebini karşılayarak hep birlikte çalışıp tamamlayacağız. İnşallah onlar da rahat edecek. Yani bayramdan sonra buradaki çalışma başlayacak. Burada yapılan şey bir nevi açık kalp ameliyatı gibi. Hayat devam ediyor. Bu tür yerler şehrin çok zor yerleri. Biz de inşallah onu başaracağız. Bir ay sonra başlar, gece de çalışır inşallah okullar açılmadan bitireceğiz. Esnafımız bizden böyle bir şey istedi. Biz de yapacağız” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKAKIN'A TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Tahir Büyükakın’ın ardından konuşan İKM Başkanı Murat Öztürk; “Biz bu yolun yapılmama taraftarı değiliz. Başkanımızın buranın güzelleşmesini istediğini düşündüğünü biliyoruz. Biz pandemi sürecinde ödemelerimizi bu aylara aldığımız için talepte bulunduk. Başkanımız geldi bizi ziyaret etti ve bize kulak verdi teşekkür ediyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kartepe’de kurban yakalama timi iş başında

Kartepe’de kurban yakalama timi iş başında