29 Kasım 2020 Pazar

Büyükakın: Fethiye Caddesi projesini incelememiz lazım

Büyükakın: Fethiye Caddesi projesini incelememiz lazım

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın Gebze turunda gazetecilerle bir araya gelerek çeşitli açıklamalarda bulundu

09 Eylül 2020 Çarşamba 15:37 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in açıkladığı Fethiye Caddesi projesiyle ilgili görüşeceklerini açıkladı. Başkan Büyükakın şunları söyledi: "Yaklaşık üç hafta önce kadardı. Farma hanım beni aradı. Fethiye Caddesi'ndeki projeyi anlatmak istediğini söyledi. Aradığı haftaya randevu verdik. Kendisi gelemedi. Bir sonraki hafta dedik. Mimarlarının programı varmış yine görüşemedik. Biz hiç bu yolları kapama tarafında değiliz. Şimdi cuma gününe sözleştik. Cuma günü projeyi anlatacaklar.

PROJE VAR MI YOK MU?

Şimdi projenin kesinlikle incelenmesi lazım. Yürüyüş Yolu projemizi biliyorsunuz. Üzerinde bir yıldır çalışıyoruz. Bizim bu projeyi bilmemiz lazım. Altına üstüne ne yapılacak bakmamız ve yatırım bütçesine eklememiz lazım. Ben şuan Fethiye Caddesindeki projenin uygulama projesi var mı yok mu bilmiyorum. “Biz bir proje yapacağız. Siz de alt yapısını yapın” denmez. Bu ciddi bir şey olmaz.

ORTADA NE VAR BİLMİYORUZ

Cuma günü projenin ne aşamada olduğunu göreceğiz. Avam proje mi, fikir projesi mi yoksa uygulama projesi mi anlayacağız. Uygulama projesi var mı yok mu bilmiyorum. Ama varsa üzerine çalışmak lazım. İSU gerekli çalışmaları yapmak için incelemeleri başlatır. Bütçeyi ayarlarız. Ama ortada ne var henüz bilmiyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Otomobil, park halindeki TIR'a çarptı!

Otomobil, park halindeki TIR'a çarptı!