21 Ekim 2020 Çarşamba

Büyükakın, Kandıra esnafıyla buluştu

Büyükakın, Kandıra esnafıyla buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kandıra’da ziyaret ettiği vatandaş ve esnafın yoğun ilgisi ile karşılaştı

29 Temmuz 2020 Çarşamba 10:58 Güncel

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş ile birlikte Kandıra ilçesinin merkezindeki esnaflara bereketli işler diledi. Yaptığı tüm hizmetler için teşekkür eden vatandaşlara ve esnaflara “Daha yapacak çok işimiz var. Halkımızın beklentilerine cevap vermek için projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz” diyen Başkan Büyükakın’a, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan ve AK Parti İlçe Başkanı Erol Ölmez de eşlik etti. Kandıra ilçesi sakinlerinin Kurban Bayramı’nı da şimdiden tebrik eden Başkan Büyükakın, “Bu bayramda da temizlik, maske ve mesafeye çok dikkat edelim” dedi.

“KENTİMİZİN GELİŞİMİ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Kandıra’ya tarımdan hayvancılığa, turizmden alt ve üst yapı hizmetlerine kadar yapılan tüm projeleri takdirle karşılayan Kandıralı esnaf ve vatandaşların kadirşinaslıklarına teşekkür eden Başkan Büyükakın, “Ülkemizin, şehrimizin ve Kandıra ilçemizin gelişmesi için yoğun bir gündemle çalışmaya devam ediyoruz. Tarım ve hayvancılık alanında attığımız birçok adım gerek kentimizin gerekse Kandıralı hemşehrilerimizin ekonomik alanda da güçlenmesine vesile olacaktır” ifadelerini sarf etti.

“BU PROJE GELECEĞİMİZE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

“Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Üretim Teşvik” projesi için vatandaşların ve esnafların teşekkürlerine “Kandıra ekonomisine 5 yılda 28 milyon doğrudan katkı sağlayacağız ve bunun da çarpan etkisi ile ekonomik girdi 80 milyon TL’ye ulaşacak” diyen Başkan Büyükakın şunları kaydetti: “Türkiye artık güçlü bir devlet olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak biz de bu yola destek vermek için yoğun bir şekilde çalışıyor, projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Köylerimizdeki geliri arttırabilmek için çiftçilerimizin gelir düzeylerinin artması için tıbbi aromatik bitkiler alanında büyük bir adım attık. Halkımızın mutluluğuna ve ekonomik alanda üretime daha katkı yapması için geliştirdiğimiz bu proje geleceğe önemli katkı sunacak. Diğer kentlere de örnek olacak.”

“KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZ YAŞATILACAK”

Anadolu'da 2 bin yıllık geçmişe sahip olan, dayanıklılığıyla bilinen ve halk arasında "Kandıra bezi" olarak tanınan keten bezinde gömlek üreten bir terzi dükkanına da konuk olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Çalı yırtmaz" diye adlandırılan "Kandıra Bezi’nin yaşaması için usta sıkıntısının giderilmesi için daha önceleri adım atmıştık. Kurslarımıza kadınlarımız katılmıştı. Bu noktada adım atmaya devam edeceğiz. Kandıra Bezi’nden gömlek üretilmesi de beni son derece mutlu etti” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İşlek caddelere girişi yasaklanan motorculara uyarı

İşlek caddelere girişi yasaklanan motorculara uyarı