24 Ocak 2021 Pazar

Büyükakın, şehir hastanesi için tarih verdi

Büyükakın, şehir hastanesi için tarih verdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 2. Dönem Pandemi Destek Paketini düzenlediği basın toplantısında şehir hastanesinin tamamlanması ile ilgili, “Benim öngörüm 2021 yılının sonunda bu projenin biteceğidir” dedi

08 Aralık 2020 Salı 14:25 Güncel

2. Dönem Pandemi Destek Paketinin açıklandığı programda Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, sahra hastanesinin durumu ve şehir hastanesinin bitiş tarihi ile ilgili soruları cevaplandırdı. Pandeminin ilk döneminde ilimize yapılması planlanan Sahra hastanesi ile ilgilide konuşan Büyükakın, “Askeri hastanenin arazisinin hemen yanında yer tahsisi yapılmıştı. O dönemde pandeminin nasıl seyredeceğine ilişkin bazı senaryolar oluşturulmuştu O senaryolar gereği böyle bir hastanenin kurulmasının yerine normal bir hastane binası şeklinde yapılması hastaneye ayrılacak bütçenin ise kentteki diğer ihtiyaçlara kaydırılması gerektiğini düşündük. Yani pandeminin seyri acil bir sahra hastanesi yapılacak bir şekilde olmadı” dedi.

ÖNGÖRÜM 2012 YILINDA BİTMESİ

Açıklamasının devamında şehir hastanesinin son durumunu da aktaran Büyükakın, “Şehir hastanesiyle ilgili cevap vermem uygun olur mu bilmem ama Sağlık Bakanlığı ile bunu zaman zaman görüşüyoruz. Benim öngörüm 2021 yılının sonunda bu projenin biteceğidir. Çünkü ortaklıkta bir bozulma oldu. Ortaklık ve kredi problemlerinin ortadan kalktığını biliyorum. Toplamda 28 yıllığına ihale edilmişti” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gençtürk, KESK’in 25. kuruluş yıl dönümünü kutladı

Gençtürk, KESK’in 25. kuruluş yıl dönümünü kutladı