07 Haziran 2020 Pazar

Büyükakın ve Hürriyet el ele verdi, Cedit sorunu çözüldü

Büyükakın ve Hürriyet el ele verdi, Cedit sorunu çözüldü

İzmit Cedit Mahallesi'ndeki vatandaşı mağdur eden kentsel dönüşüm projesiyle ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. Büyükakın ve Hürriyet'in görüşmeleri sonucu projenin yapımını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üstlendi

21 Mayıs 2020 Perşembe 17:34 Güncel

İzmit Cedit Mahallesi’nde yapımı yılan hikayesine dönen kentsel dönüşüm projesi ile ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. Alınan bilgilere göre, yaklaşık 4,5 yıldır bekleyen Cedit projesi için Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bugün  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüştü. Siyaset üstü davranan iki başkanın, Cedit halkının mağduriyetlerinin giderilmesi için bakanlıkla yaptıkları görüşmede proje kabul edildi.

KAT SAYISI DÜŞECEK

Böylece yaklaşık 4,5 yıldır belirsizlik içinde bekleyen proje için, iki başkanın el ele vermesiyle önemli bir aşama kat edildi. Mevcut projede en çok eleştirilen konulardan biri olan dev bloklar yerine, vatandaşlar mağdur edilmeden kat sayısı azaltılacak.  Kente değer katacak bir proje haline dönüştürülecek. Yakın bir zamanda projenin detaylarıyla ilgili Büyükakın ve Hürriyet’in ayrıntılı açıklama yapması bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Orhan demirer

21 Mayıs 2020 Perşembe 18:07

Hizmetin sağı solu olmaz birlikten güç doğar teşekkürler başkanlar tebrik ederim daha güzel hizmetler için

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hürriyet'ten Cedit açıklaması

Hürriyet'ten Cedit açıklaması