01 Haziran 2020 Pazartesi

Büyükakın’a çocuklardan büyük ilgi

Büyükakın’a çocuklardan büyük ilgi

23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali stantlarını gezen ve çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Büyükakın, ailelerin de yakın ilgisiyle karşılaştı

22 Nisan 2019 Pazartesi 14:48 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 47 ülkeden bin 100 çocuğun misafir edildiği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali Uluslararası Fuar Alanı'nda tüm coşkusuyla devam ediyor. Açılış programı sonrası stantları gezen çocuklarla ve ailelerle yakından ilgilenen Başkan Büyükakın, doğal yaşam konulu sergilerde çocukların mutluluğuna şahit oldu. Ailelerle sohbet eden, doya doya eğlenen çocukların gülümsemelerine eşlik eden Büyükakın, “Çocuklarımızın güzel vakit geçirirken öğrenmesini ve bununla birlikte doğal yaşam ile sağlıklı beslenmenin detaylarını kavramasını arzu ettik. Bu amaçla çeşitli etkinlikler ve organizasyonlar festivalimiz boyunca çocuklarımızı bekliyor” açıklamasını yaptı.

“ÜÇ ANA UNSURUNA SAHİP ÇIKMANIN ÖNEMİNİ KAVRIYORLAR”

Ormanya Doğal Yaşam Alanı’ndaki stantları da gezerek doğanın bilgeleri projesine kadar pek çok çalışmanın ziyaret edebileceğini dile getiren Başkan Büyükakın, “Doğanın Bilgeleri olarak yetiştirmeyi amaçladığımız çocuklarımız, sebze fidesi yetiştirip sonra da kendi yetiştirdiği bitkinin dalından koparmayı, yoğurt mayalamayı, süt sağmayı ve daha pek çok etkinliği öğreniyorlar. Hayatın bu üç ana unsuruna, toprağa, havaya ve suya sahip çıkmanın önemini kavrıyorlar. Toprağı, suyu ve havayı tüketirken, üretirken, kullanırken bu üç unsuru korumanın önceliğinin elzemini öğreniyorlar” açıklamasını yaptı.

“ÇOCUKLARIMIZ DÜNYAYI DAHA İYİ TANIYORLAR”

Dünyanın dört bir yanından gelen kardeşleriyle buluşan çocuklarımızın heyecanı karşısında etkilendiğini de vurgulayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Ülkelerinizin kültürünü tanıtan çocuklarımız ve ailelerimiz sevgiyle paylaşılan kardeşliğin mutluluğunu hep birlikte yaşıyorlar. Farklı ülkelerden, farklı insanlarla tanışmanın, farklılıkların da bir zenginlik olduğunu öğrenmenin güzelliğine kavuşan çocuklarımız dünyayı daha iyi tanıyorlar” diyerek açıklamalarını tamamladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Türk-İş 1 Mayıs'ı İzmit'te kutlayacak: Hedef 100 bin kişi

Türk-İş 1 Mayıs'ı İzmit'te kutlayacak: Hedef 100 bin kişi