29 Kasım 2020 Pazar

Büyükakından esnafa yer müjdesi

Büyükakından esnafa yer müjdesi

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası (KESOB) toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın esnafa yeni yer müjdesi verdi. Büyükakın verdiği müjdede, “20 güne kadar ihale olacak. 5 milyon lira kadar bir masrafı da olacak. Kadıköy Otoparkında 4 bin metrekarelik bir alanı sizin için ayırdık” dedi.

18 Eylül 2020 Cuma 14:48 Güncel

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası (KESOB)’in Başkanlar Kurulu toplantısına katıldı. KESOB Başkanı Kadir Durmuş’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Bayram Kütük, Kocaeli Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Ahmet Taşçı, diğer oda başkanları ve üyeler katıldı.

ŞİMDİDEN İLETİŞİME GEÇİN

Toplantıda sözlerine maske ve mesafe kurallarına uyulması gerektiği konusunda uyarıları ile başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın, “Korona anlamında ters bir döneme giriyoruz. Kış aylarında bu hastalığın etkisi artıyor. Eskiye oranla avantajlarımız tedavi konusunda doktorlarım daha tecrübeli. Ama girdiğimiz sezon itibari ile bir sıkıntımız var. Pandemi döneminde esnafımızla güzel çalışmalarımız oldu. Bu dönemde benzer çalışmalar için genel sekreterimizle şimdiden iletişime geçin” dedi. 

SON ANDA TEMİZLİK MALZEMESİ VE GIDA BULMAK ZOR OLUYOR

Büyükakın sözlerinin devamında “ İnşallah sokağa çıkma yasağı olmaz ama bu gibi durumlara şimdiden çalışmamız gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi olarak bizlerde çalışma yürüteceğiz. Biz kurallara ne kadar çok uyarsak, yayılma hızı durur. Kurallara uymazsak hayat durur, esnafımızda durur. Bu sorunu hep birlikte aşacağız gıda konusunda da ön hazırlığımızı yaptır. İkinci dalga daha sert olabileceğini öngörüp tedbirimizi şimdiden aldık. Çünkü son anda temizlik malzemesi ve gıda bulmak zor oluyor” dedi.

MÜJDE VERDİ

KESOB’un yeni binası içinde üyelere müjde veren Büyük akında, “Hepiniz yeni bina konusunda merak içerisindesiniz. Orası tamam, ihale safhasına geldik. 15-20 güne kadar ihale olacak. 5 milyon lira kadar bir masrafı da olacak. Kadıköy Otoparkında 4 bin metrekarelik bir alanı sizin için ayırdık. Burası şimdiden sizler için hayırlı olsun. Güle güle hizmet edin” dedi. 

KAPIMIZ SİZE AÇIK

Toplantıda konuşan KESOB Başkanı Kadir Durmuş, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza toplantımıza katıldığı için teşekkür ediyoruz. Ahilik haftanızı da kutluyorum. İnşallah önümüzdeki sene bu haftalıktan kurtulup eski günlerdeki gibi kutlamalarımızı yaparız” dedi. Ardından söz alan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu ise, “Kocaeli Büyükşehir belediyesi olarak sizlerin daima yanındayız. Sıkıntıya düştüğünüzde bizlere sunduğunuz talimatları yerine getirmeye çalışıyoruz. Bunun en güzel örneğini pandemi döneminde yaşadık. Elimizden geldi kadar sizlere destek olmaya çalıştık. Derdiniz olduğunda kapımız her zaman size açık” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bıçaklı saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı

Bıçaklı saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı