02 Mart 2021 Salı

Çakar, elektrik kesintilerine isyan etti

Çakar, elektrik kesintilerine isyan etti

İzmit'in mahallerinde yaşanan elektrik kesintilerine tepki gösteren CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, “Sınava girecek öğrenci ama elektrik yok, hava soğuk ısınacak elektrik yok” dedi

17 Ocak 2021 Pazar 13:50 Güncel

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar Hacı Hızır ve Veliahmet Mahallesi’nde yaşanan elektrik kesintileri hakkında konuştu. SEPAŞ ve SEDAŞ berbat bir kurum diyen  Çakar, “Kış mevsiminde uzun süreli elektrik kesintisi yaşıyoruz” diyerek isyan etti. Çakar şu ifadelere yer verdi: “14 saattir bu kış gününde sokağa çıkma yasağında elektrik kesintisini çözemeyen SEPAŞ VE  SEDAŞ berbat kurum. Hacı Hızır ve Veliahmet Mahallesini kapı kapı dolaşıp elimizle elektrik dağıtsak sizden çok daha iyi yapardık bu işi. Yeter artık kesmeyin şu elektriği. Herkesin evde olduğu günlerde bu kesintiler ne?.

EĞİTİMİ ENGELLİYOR

Sınava girecek öğrenci ama elektrik yok, hava soğuk ısınacak elektrik yok. Planlı, plansız kesintilerden bıktık. konuyla ilgili nasıl bir planınız var? SEPAŞ veya SEDAŞ'ın  dağıtım sorunu çözmesini talep ediyoruz. Kesintilerin yaşandığı Hacı Hızır ve Veliahmet Mahallesinde çoğunlukla uzaktan eğitim gören öğrencilerinin yaşadığını biliyoruz. Uzaktan eğitimin yapıldığı dönemde elektrik kesintileri eğitimi engellemektedir. Eğitimi sekteye uğratanlar sorumluluk alsın” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kayıp doktoru ararken mahsur kalan keçiyi kurtardılar

Kayıp doktoru ararken mahsur kalan keçiyi kurtardılar