18 Ocak 2021 Pazartesi

Çakar: Erman Toroğlu'nu ekranlarda görmek istemiyoruz

Çakar: Erman Toroğlu'nu ekranlarda görmek istemiyoruz

A Spor yorumcusu Erman Toroğlu'nun, programında Gaziantep FK'nın teknik direktörü Marius Sumudica'yı eleştirirken "Böyle çingenelik olur mu?" ifadelerini kullanmasına CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar'dan sert tepki geldi

10 Ocak 2021 Pazar 16:44 Güncel

A Spor yorumcusu Erman Toroğlu'nun, programında Gaziantep FK'nın teknik direktörü Marius Sumudica'yı eleştirirken "Böyle çingenelik olur mu?" ifadelerini kullanmasına bir tepki de CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar'dan geldi. "Erman Toroğlu'nu ekranlarda görmek istemiyoruz" diyen Çakar'ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Roman vatandaşlarımız medya aracılığıyla desteklenen, hoşgörüsüz, ayrımcı ve önyargılı söylemler, Roman toplumunun yaşamlarında ciddi hasarlara yol açarken ötekileşme, yalnızlaşma olarak tanımlayabileceğimiz bir sürece doğru sürüklenmelerine neden olmuşlardır.

KINIYORUZ

Dün akşam A Spor'da, her zaman şov peşinde koşan, hakemlik yaptığı dönemlerde eyyamcı kimliği ile tanınan A Spor yorumcusu Erman Toroğlu Gaziantepspor Kulübü Teknik Direktörü Şumudica'nın kulübü ile ücret konusunda yaşadığı kendi çıkarlarını gözeten teknik direktörü aşağılamak için, Roman vatandaşlarımızla aynı kefeye koyması, Roman vatandaşlarımızı üzdüğü gibi, insan ayrımı yapmayan CHP üyelerini de derinden üzmüştür. Erman Toroğlu'nu kınıyor, insan ayrımı yaptığından dolayı ekranlarda görmek istemiyoruz. Roman vatandaşlarımız, asırlarca önyargı ve nefrete maruz kaldılar ama aslanı kin gütmediler."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Izmitli

11 Ocak 2021 Pazartesi 02:33

Adamsin! Chp farkı! Herkese eşit!

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Güncel tablo açıklandı: Vaka sayısında düşüş sürüyor

Güncel tablo açıklandı: Vaka sayısında düşüş sürüyor