24 Kasım 2020 Salı

Çakar, Muhtarlar Günü'nü kutladı

Çakar, Muhtarlar Günü'nü kutladı

Muhtarlar haftası dolayısı ile CHP İzmit İlçe Başkanı  Hakan Çakar, İzmit’ te 30 yıldır muhtarlık yapan Tepecik Mahalle Muhtarı Güngör Saner'i ziyaret ederek, muhtarların gününü kutladı

18 Ekim 2020 Pazar 15:21 Güncel

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla, İzmit’ te 30 yıldır muhtarlık yapan Tepecik Mahalle Muhtarı Güngör Saner’i ziyaret etti ve muhtarlık gününü kutladı. Çakar ziyarette, "Çağdaş kamu yönetiminin birinci basamağını oluşturan muhtarların köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde birinci derecede rol oynamaktadırlar. Muhtarların mahallede millet ile devlet arasındaki ilk muhatap olduğu kurumdur "Muhtar, millet ile devlet arasındaki köprüdür. Muhtarsız bir yönetim hele muhtarsız bir yerel yönetim asla düşünülemez. Muhtarların en önemli yerel yöneticilerdir. Muhtar aynı zamanda halkın temsilcisidir, önderidir. Bir derdi olan, bir kutlaması olan önce muhtarı bulur.

CHP OLARAK MUHTARLARIMIZIN YANINDAYIZ

Muhtar neşede, tasada, kara günde, iyi günde hep yanı başımızdadır. Muhtarlar ülkemizin ve demokrasimizin temel yapı taşıdır. Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde birinci dereceden rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetiminin birinci basamağını oluşturmaktalar. Muhtarlarımız demokrasinin ve huzurun sağlanmasında en önemli görevi yerine getirmektedir. Devletimizin temsilcisi olan değerli muhtarlarımız, gece gündüz demeden halkımızla birliktedir, halkımızın talep, problem ve ihtiyaçlarını en kısa yoldan yetkili makamlara arz ederek çözüme kavuşturmaktadır. Biz de CHP olarak muhtarlarımızın tüm sorunlarının çözümü için mücadele veriyoruz, bundan sonra da hep yanlarında olacağız. Muhtarlarımızın daha fazla hakka kavuşması için partimizin programı doğrultusunda muhtarlarımızla daha çok bir araya geleceğiz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CHP İl Eğitim Komisyonu çalışmalara başladı

CHP İl Eğitim Komisyonu çalışmalara başladı