27 Kasım 2021 Cumartesi

Çakar: Şaka yapmaya devam edeceğiz!

Çakar: Şaka yapmaya devam edeceğiz!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a cevap veren CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, “İzmit’i kaybetmek kendilerine nasıl bir şok etkisi bırakmışsa, hala şaka olduğunu zannediyorlar.2023 Genel seçimlerinde CHP İktidar yapıp, 2024 Büyükşehiri de kazanıp şaka yapmaya devam edeceğiz” dedi

21 Eylül 2020 Pazartesi 09:49 Güncel

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, dün AK Parti İzmit İlçe Kongresi’nde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a cevap verdi. İlçe Başkanı Çakar şunları söyledi: ‘’Söyleyecek sözü kalmayan, halka anlatacak bir şey bulamayan iktidar partisinin kentimizde ki büyükşehir başkanı halkın iradesini “kamera şakası’’na benzetme aciz ve basiretsizliği içinde. Ülkenin tek derdi, kentin tek derdi İzmit Belediyesinin Cumhuriyet Halk Partisi’ndeymiş gibi İzmit ilçe kongresinde yine partimizi hedef alan açıklamalarda bulunmuş. İzmit’i kaybetmek kendilerine nasıl bir şok etkisi bırakmışsa, hala şaka olduğunu zannediyorlar.2023 Genel seçimlerinde CHP İktidar yapıp, 2024 Büyükşehiri de kazanıp şaka yapmaya devam edeceğiz. Ama her şakanın altında bir gerçek yatar unutmasınlar. Bunun etkisinden kendilerini bu şoktan hala kurtaramamış, dillerinden düşemiyorlar.

BUHRANIN FOTOĞRAFI

2002 yılından itibaren büyük çoğunlukla ülke genelinde iktidar olan, kentimizde bütün belediyeleri yöneten iktidar partisi, ülke genelinde olduğu gibi kentimiz de de hamasi bir dille siyasetlerine devam ediyorlar. Ülkemiz içerde ciddi bir yönetim boşluğu içinde ve ekonomik buhran içindeyken, dışarda tüm ülkelere karşı itibar kaybetmeye devam ediyorken böyle bir manzarada bu söylemde bulunmak, iktidar partisinin de kendi içinde ki buhranın fotoğrafıdır.

NEFRET DİLİ KULLANIYORLAR

Dolar 7.60, Euro 8.90, altının gramı 475 TL, enflasyon başını almış gidiyorken, insanlar için sıfır araç sahibi dahi olmak büyük bir hayale dönüşmüşken, 5 maskeyi dahi dağıtamayıp Pandemi sürecini en berbat, ciddiyetsiz şekilde yönetirken, AKP’li yöneticiler kalkmış bugün ilçe kongresinde Cumhuriyet Halk Partisini hedef alıyorlar. Bizler kongrelerimizde umuttan, barıştan, sevgiden, vatandaşın- ülkenin derdine nasıl çözüm buluruzu anlatıp konuşurken, bunlar ayrıştırıcı, nefret dilini kullanmaya devam ediyorlar.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gelecek Dilovası Kongreye hazır

Gelecek Dilovası Kongreye hazır