03 Aralık 2020 Perşembe

Çakar: Türkiye'nin geleceği ve ilerlemesine kurulmuş hain bir tuzaktır

Çakar: Türkiye'nin geleceği ve ilerlemesine kurulmuş hain bir tuzaktır

CHP İzmit ilçe başkanı Hakan Çakar 12 Eylül Darbesinin yıl dönümü nedeniyle bir açıklamada bulundu. Çakar açıklamasında “12 Eylül Türkiye'nin geleceği ve ilerlemesine kurulmuş hain bir tuzaktır” dedi

12 Eylül 2020 Cumartesi 12:34 Güncel

12 Eylül Darbesinin üzerinden tam 40 yıl geçti. Darbenin 40. Yıl dönümü nedeniyle de CHP İzmit ilçe başkanı Hakan Çakar açıklamada bulundu.

İşte Çakar’ın o açıklaması:

12 Eylül Kanlı darbesinin üzerinden 40 yıl geçti."Bu kara günün yıl dönümünde, CHP’nin çatısı altında millet adına özgürce konuşabilmek bizim için kıvanç ve gurur meselesidir."  12 Eylül Türkiye'nin geleceği ve ilerlemesine kurulmuş hain bir tuzaktır.

"O gün milletin körpecik evlatları kızıl ve kara emperyalizmin oyunlarına kurban edilmiştir. O gün kapitalizmin çocukları kazanmış olduklarını düşünseler de kaybetmişlerdir.

Biz her türlü emperyalistlerin ülkemiz üzerindeki oyunlarını bozmak, ülkemizi bütün dış güçlerin uzantılarından koruyacak mücadeleci yolculardan olma yolunda ilerleyeceğiz. CHP olarak milletimizin açtığı yolda, bu vatanda yeşeren özgürlük, barış, hoşgörü gibi tüm insani değerleri koruma ve geliştirme yolunda el birliğiyle ve var gücümüzle çalışacağız."

Devletimize,Milletimize yapılacak en küçük darbenin  can pahasına karşısında olmaya devam edeceğiz.

“DARBELERİ LANETLİYORUZ”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Özel halk otobüslerinde ayakta yolcu taşıma kararı

Özel halk otobüslerinde ayakta yolcu taşıma kararı