17 Ocak 2021 Pazar

Çakar'dan İsmet İnönü'yü anma mesajı

Çakar'dan İsmet İnönü'yü anma mesajı

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, Türkiye Cumhuriyeti'nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'yü ölümünün 47. yıl dönümünde andı

25 Aralık 2020 Cuma 11:40 Güncel

CHP İzmit İlçe Örgütü, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün 47. ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar'ın mesajında şu ifadeler yer aldı: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün silah arkadaşı, birinci başbakanımız, ikinci cumhurbaşkanımız, CHP’nin 2.Genel Başkanı, İnönü Savaşları'nın komutanı, Türkiye Cumhuriyeti'ni dünyaya bağımsız bir devlet olarak kabul ettiren Lozan Barış Antlaşması'nın mimarı İsmet İnönünün bugün 47. ölüm yıl dönümü. Savaş meydanlarından gelerek demokrasi inancını siyaset meydanında kanıtlayan ve çok partili yaşamın yolunu açarak iktidarı seçim yoluyla devreden İsmet İnönü 2. Dünya Savaşı'nda izlediği politika ile Türkiye'yi savaşa sokmamış ve Avrupa'nın üzerine örtülen demir perdenin Türkiye'nin üzerine de örtülmesine engel olmuştur.

ÖRNEK VE BÜYÜK SİYASETÇİ

“Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur." diyen, demokrasi inancını siyaset meydanında kanıtlayan ve Türkiye'de çok partili yaşamın yolunu açan örnek, büyük bir siyasetçiydi. CHP İzmit İlçe Örgütü olarak; birinci başbakanımız, Atatürk'ten sonra partimizin Genel Başkanlığı'nı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanlığını yapan Sayın İsmet İnönü'yü, vefatının 47. yılında saygıyla, minnetle anıyor ve selamlıyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Zabıta amiri de koronaya yakalandı

Zabıta amiri de koronaya yakalandı