27 Ekim 2020 Salı

Candemir’den Azerbaycan’a mektup

Candemir’den Azerbaycan’a mektup

Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Azerbaycan Barosu Başkanı Anar Baghirov’a duygu yüklü bir mektup yazdı

05 Ekim 2020 Pazartesi 12:18 Güncel

Ermenistan’ın işgalci tutumuna karşı direnmeye çalışan kardeş ülkemiz Azerbaycan’a Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir mektup yazdı. Azerbaycan Barosu Başkanı Anar Baghirov’a hitaben yazılan mektupta Candemir’e Balıkesir, Düzce, Çanakkale, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova Baro Başkanları eşlik etti. Baghirov ise mektuptan dolayı Candemir ve diğer baro başkanlarına teşekkür etti.

Yazılan mektupta şu ifadeler kullanıldı;

“Değerli Başkanım,

Çok kıymetli meslektaşım

Sayın Avukat Anar Baghirov;

Ülkelerimizin kadim dostluğu ve milletlerimizin kardeşlik duyguları ile sizleri Balıkesir, Düzce, Çanakkale, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Yalova Baroları Başkanları olarak selamlıyoruz.

Ermenistan’ın uluslararası hukuku yok sayan ve örgütlü emperyalist politikaların beslediği pervasızlık içerisinde dost kardeş Azerbaycan devletinin toprak bütünlüğüne karşı sergilediği saldırgan ve işgalci tavrı şiddetle kınıyoruz.

Emperyalizme karşı verdiği mücadele ile dünya uluslarına örnek olan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin fertleri olarak dost kardeş Azerbaycan devletinin vatan topraklarının bütünlüğünü korumak için vermekte olduğu  onurlu mücadelenin tartışmasız yanındayız.

“Biz bu mücadeleye başlarken, bana sordular, ne yapacaksınız, onlara dedim ki, yolumuz Mustafa Kemal'in yoludur, demokrasi devleti kuracağız!” diyerek devletlerimizin kaderlerini, milletlerimizin ülküsünü ortaklaştıran bağımsız Azerbaycan devletinin mimarı büyük lider Elçibey’i sevgi ve saygıyla anıyor, 

Emperyalizme karşı vermekte olduğunuz onurlu mücadelenin başarıya ulaşacağına olan inancımızla kaybettiğimiz kardeşlerimize Allahtan Rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz.” dedi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit'in Perileri sezona galibiyetle başladı

İzmit'in Perileri sezona galibiyetle başladı