22 Ekim 2020 Perşembe

Çeker: O iddialar incelenmeli

Çeker: O iddialar incelenmeli

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Çeker, görevde yüksel sınavı sonrası soruların ele geçirildiği iddialarının incelenmesi gerektiğini vurguladı

11 Ekim 2020 Pazar 15:57 Güncel

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker İlce Temsilcileri ve iş yeri temsilcilerinin katılımı ile çalışma yılının ilk temsilci toplantısını yaptı. Toplantıya Darıca İlçe Temsilcisi Osman Ayaş, Dilovası İlçe Temsilcisi Ahmed Zait Ayadenk, Gebze Fatih Devlet Hastanesi Baş Temsilci Abdurrahman Pınar, Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi Baş Temsilci Zafer Kurt, Temsilci Hasan Çalık, Sevim Ercan Denizhan, Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü Temsilcisi Haşim Çöl, Kadın Kolları Başkanı Meryem Ökde, Başkan Yardımcısı Nurşen Erel Dilovası İlçe İşyeri Temsilci adayı Betül Kök’ün katıldı. Sendikal gelişmeler ve güncel konular hakkında temsilcileri bilgilendiren Başkan Çeker görevde yükselme sınavı hakkında da açıklama yaptı.

‘İDDİALAR İNCELENMELİ’

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, görevde yükselme sınavı hakkında yaptığı açıklamada “Görevde yükselme sınavının akabinde bazı sosyal medya platformlarında sınavdaki soru kitapçıklarının fotoğrafları paylaşılarak soruların sınav öncesinde bazıları tarafından ele geçirildiği iddiaları yazılıp çizilmektedir. Sınava giren adaylara herhangi bir haksızlık olmaması için söz konusu iddialar sağlık bakanlığı tarafından ciddiye alınarak incelenmelidir” dedi.

‘BAKANLIK ADALETİ SAĞLAMALI’

Çeker, “Türk Sağlık Sen olarak başarılı olan adayların katılacakları sözlü sınavda çalışma barışı, eşitlik, kariyer ve liyakat ilkelerinin verimli ve hukuka uygun kullanılabilmesi açısından adayların yazılı sınav puanlarını etkilemeyecek puan verilmesini talep ettik. Milli Eğitim Bakanlığı ve birçok üniversitenin sözlü sınavda tüm adaylara yazılıda almış oldukları aynı puanı vererek hakkaniyeti sağladı. Sağlık Bakanlığı da görevde yükselme sınavına giren adaylara yazılıda almış oldukları aynı puanları mülakatta da vererek sınava girenler arasında adaleti sağlamalıdır” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gelecek ile Saadet’in gençleri buluştu

Gelecek ile Saadet’in gençleri buluştu