27 Haziran 2019 Perşembe

Çenesuyu'na yapılan zam geri çekildi

Çenesuyu'na yapılan zam geri çekildi

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün verdiği talimatla Derince ve İzmit’teki Çenesuyu bayilerinde geçtiğimiz hafta suya yapılan zamlar geri çekildi

15 Nisan 2019 Pazartesi 12:50 Güncel

Derince Belediyesi’nin iştiraklerinden Çenesuyu A.Ş.’nin toptan satışlarını yapan Derince ve İzmit’teki bayiler geçtiğimiz hafta fiyatlara zam yapmıştı. Derince’deki bayide damacana su fiyatı 2 TL arttırılırken, İzmit’teki bayide ise suya 1 TL zam yapılmıştı. Mazbatasını aldıktan sonra göreve başlayan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, ilk iş olarak vatandaşların beklentisi doğrultusunda Çenesuyu üzerinden yapılan bu zammı geri çekti.

"HAKLI TALEP DOĞRULTUSUNDA"

Başkan Zeki Aygün’ün talimatı sonrasında Derince’deki Malkoç Ticaret’te damacana su fiyatları 9 TL’den 7 TL’ye düşürülürken, İzmit’teki damacana su fiyatları da eski rakamına geri çekildi. Halkın beklentileri doğrultusunda karar aldıklarını belirten Başkan Aygün, Çenesuyu’nun Derince’nin bir değeri olduğunu ve bu değeri hep birlikte koruyacaklarını belirterek, “Seçim sürecinde halkımızla istişarelerimizde Derince’mizi birlikte yöneteceğimizi söylemiştik. Şimdi vatandaşlarımızdan gelen haklı talep doğrultusunda Çenesuyu’nda fiyatları indirdik” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Körfez'de başkan yardımcıları belli oldu

Körfez'de başkan yardımcıları belli oldu