03 Mart 2021 Çarşamba

Çevre katilleri yine iş başında! Dereye kimyasal döktüler

Çevre katilleri yine iş başında! Dereye kimyasal döktüler

Başiskele Vezirçiftliği ile Mahmutpaşa Mahalleleri arasından geçmekte olan ve daha önce defalarca kez kimyasal atıklarla kirletilen Kilez Deresi bu kez maviye boyandı. Olay yerine gelerek dere suyundan numune alan ekipler sorumluların bulunarak cezalandırılması için çalışma başlattı

17 Şubat 2018 Cumartesi 15:18 Güncel

Edinilen bilgilere göre Başiskele Vezirçiftliği ile Mahmutpaşa Mahalleleri arasından geçmekte olan Kilez Deresi, çevre düşmanlarının yine saldırısına uğradı. Sabah saatlerinde meydana gelen olayda, bölgede ikamet eden vatandaşlar derenin maviye boyandığını ve köpüklendiğini gördü. Bazı bölge sakinleri Vezirçiftliği Mahalle Muhtarı Bahattin Aktepe’yi aradı. Mahalle Muhtarı Aktepe, bölgeye gidip araştırmalarda bulundu. Olayın doğru olduğunu teyit edince de yetkilileri aradı. Mahalle muhtarı dereye kimyasal madde döküldüğünü tespit edince hemen Kocaeli İl Çevre Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Başiskele Belediyesi, Başiskele Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine haber verdi. Bölgeye gelen yetkililer, rengi değişen ve köpüren dereden numuneler alarak inceleme başlattı.

DAHA ÖNCE DE YAŞANMIŞTI

Vezirçiftliği Mahalle Muhtarı Bahattin Aktepe, “Vatandaşlar aradı. Onlardan gelen şikayetler üzerine hemen bölgeye geldim. Ben geldiğimde aynı şikayetleri zabıta da almış ki bölgede dolaşıyordu. Zabıta ile birlikte kontrollerde bulunduk. Maddenin derenin üstünden geçen D-100 karayolu köprüsüne 100 metre uzaklıktakı yağmur suyu kanalından geldiğini tespit ettik. Ardından diğer yetkililere haber verdik. Ekipler gelerek incelemelerde bulundu. Numuneler alındı. Burada zaman zaman böyle olaylar yaşanıyor. Geçtiğimiz yıl 5 ay arayla benzer olaylar yaşandı. Her iki olayda da sorumlular tespit edilerek cezalandırıldı. O olaylarda dökülen kimyasal madde nedeniyle halkımız da rahatsızlanmıştı. Bundan neyse ki vatandaşlar rahatsızlanmadı. Ama dökülen madde her neyse doğaya zarar verdiği ve katlettiği gözle de görülüyor. İnşallah sorumlular yine bulunup cezalandırılır” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hasta yakınlarına otel hizmeti

Hasta yakınlarına otel hizmeti