24 Şubat 2021 Çarşamba

CHP İzmit, öldürülen köpeklerle ilgili Cumhuriyet Savcılığına seslendi

CHP İzmit, öldürülen köpeklerle ilgili Cumhuriyet Savcılığına seslendi

İzmit'te sokakta zehirli iğneyle öldürülmüş halde bulunan köpeklerle ilgili, CHP İzmit İlçe Başkanlığı Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma başlatmasını istedi

11 Aralık 2020 Cuma 13:26 Güncel

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: Bugün basında yer alan Yuvam Akarca ve Alikahya bölgesinde kimliği belirlenemeyen bir cani tarafından zehirli iğneyle katledilen köpeklerin hali bizlerde derin bir üzüntü yaratmış, bu korkunç manzara yüreğimizi dağlamıştır. Bizler hiçbir canlıyı birbirinden ayırt etmiyoruz ve insan da hayvan aynı yaşam hakkına özgürlüğüne sahip olduğu zihniyeti  bilinciyle yaşıyoruz. Maalesef ki ülkemizde buna benzer kıyımlar çokça yaşanmakta ve ciddi bir yasal caydırıcılığı olmaması sebebiyle de bu boşluktan faydalanan bu canilerin sonu da gelmemektedir. Yasal düzenlemeden önce de  elbette bu insanlık ve vicdan meselesidir.

BAŞSAVCILIĞA SESLENDİ

Böylesi bir vahşeti yapan sevgiden, merhametten, vicdandan yoksun şahsın toplum içerisinde yaşamaya devam etmesi, toplum için de ciddi bir tehlike ve huzursuzluk sebebidir. Buradan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına sesleniyoruz; Toplum içinde ciddi bir tehlike arz eden İçinde sevgi, vicdan zerresi kalmamış bu şahsın biran önce tespitinin yapılıp, yakalanarak gerekli yasal işlemlerin yapılmasını istiyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yolun karşısına geçerken yaşlı adama otomobil çarptı

Yolun karşısına geçerken yaşlı adama otomobil çarptı