26 Ekim 2020 Pazartesi

CHP’li meclis üyesi 1.5 aydır Büyükşehir meclisine çağrılmıyor!

CHP’li meclis üyesi 1.5 aydır Büyükşehir meclisine çağrılmıyor!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisinin MHP’li Üyesi Özhan Kurt’un istifası sonrası yerine CHP’li Meclis Üyesi Erhan Akpınar’ın çağrılması gerekiyordu. Kurt’un 3 Eylül’de istifa etmesine rağmen Akpınar’ın bu güne kadar çağrılmaması tepki topladı

15 Ekim 2020 Perşembe 14:57 Güncel

Kocaeli Büyükşehir ve Derince Belediye Meclisi’nin MHP’li üyesi Avukat Özhan Kurt, çoklu baro sistemine karşı çıkması sonrası, meclis üyeliğinden istifa ettirilmişti. Derince Belediye Meclisi’nde Kurt’tan boşalan koltuğa zaman geçirilmeden İlim Yayma Cemiyeti Derince Şube Başkanı Yasin Kayı gelmişti. Kayı, Derince Belediyesi Ekim ayı Meclis toplantısına da katılmıştı. Özhan Kurt’un istifası sonrası Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine ise Derince Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Erhan Akpınar’ın gelmesi gerekiyordu.

CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ ÇAĞRILMADI

Fakat Akpınar ile ilgili henüz bir gelişme yaşanmadı. Bunca zaman geçmesine rağmen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliğine getirilmesi gereken Erhan Akpınar’ın işlemlerinin yapılmaması tepki topladı. Özhan Kurt’un yerine Büyükşehire gitmesi gereken Akpınar ile ilgili evrakın Derince Belediyesi tarafından 9 Eylül’de Büyükşehire gönderildiği buna rağmen Akpınar’ın çağrılmadığı ortaya çıktı. Normal koşullarda ilgili evrakın Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşması sonrası Akpınar’ın 5 gün içinde bilgilendirilmesi gerekiyordu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin şu ana kadar neden CHP’li Akpınar’ı meclis toplantısına çağırmadığı bilinmezken, bugün yapılacak meclis toplantısında Özhan Kurt’la ilgili nasıl bir prosedür işletileceği merak konusu oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bakkal, çocukları taciz ettiği iddiasıyla tutuklandı

Bakkal, çocukları taciz ettiği iddiasıyla tutuklandı